ua en ru

У Facebook почали боротися з "порнопомстою"

У Facebook почали боротися з "порнопомстою" Фото: Facebook

В мережі блокуватимуть репости інтимних зображень

У Facebook почали боротьбу з поширенням так званого "порно із помсти". У соцмережі блокують репости інтимних зображень людей, які завантажили без їхньої згоди. Система визначає подібні фото та видаляє їх. Нововведення функіонуватиме Facebook, Messenger та Instagram.

"Це величезний крок уперед", - зазначила засновник британської гарячої лінії "Порнопомста" Лаура Гіггінс.

"Дуже часто ці зображення викладають у соцмережах, намагаючись дошкулити людині та її близьким. Одна з найбільших проблем - це зупинити повторне завантаження і циркуляцію цих зображень", - додала вона.

Facebook не шукатиме порнографічні зображення напряму. Соцмережа орієнтуватиметься на сигнали, які надходять через скарги (кнопка "Поскаржитись" під публікацією).

Модератори прийматимуть рішення щодо публікації. Вони звертатимуть увагу на те, чи зображена на фото сексуальна активність або людина, яка на поскаржилася на пост.

Залежно від рішення модераторів зображення видалять, а акаунт, з якого фото було оприлюднене, заблокують. Однак рішення можна буде оскаржити.

Пізніше діятиме спеціальна програма розпізнавання зображень. Завдяки їй суперечливе фото не буде циркулювати в мережі та буде блокуватися без участі модераторів.

Техніка, яку будуть використовувати, подібна до тієї, яка вже використовується для попередження поширення дитячої порнографії.

Гіггінс також розповіла, що з 2015 року її організація зіткнулася із більш ніж 6 200 випадками порнопомсти. І, за її словами, це тільки "верхівка айсбергу".

"Наші клієнти скаржилися на посттравматичний стресовий розлад і суїцидальні думки. Вони можуть втратити роботу, шлюб і дітей", - розповіла Гіггінс.

До речі, Snapchat запускає функцію пошуку по "Історіям".