ua en ru

У Facebook зайнялися методами управління комп'ютером силою думки

У Facebook зайнялися методами управління комп'ютером силою думки Фото: Facebook (pixabay.com/martaposemuckel)

Розробники компанії хочуть записувати думки напряму

Корпорація Facebook розробляє методи, які дозволять людям керувати комп'ютером силою думки без застосування периферійних пристроїв. Про це заявила Регіна Дуган, голова відділу під назвою Building 8, в якому займається відповідними дослідженнями.

"Що, якщо ви могли б записувати думки безпосередньо? Це здається нереальним, але таке, ймовірно, буде можливо раніше, ніж ви думаєте", - зазначила вона під час виступу на галузевій конференції під назвою F8, організованій компанією Facebook у місті Сан-Хосе (штат Каліфорнія).

За словами Дуган, в найближчій перспективі завдання компанії полягає в тому, щоб створити систему, яка дозволить записувати силою думки 100 слів за хвилину, при цьому не вимагаючи імплантації яких-небудь елементів в тіло людини.

В рамках проекту в Facebook розглядають можливість за допомогою спеціальних датчиків стежити за активністю мовленнєвих центрів мозку людини (яка при цьому мовчить) і передавати інформацію на комп'ютер.

Дуган запевнила, що компанія не намагається розробити системи, які б "розшифровували випадкові думки людей".

"Можна уявити собі це так: ви багато фотографуєте, але не всі знімки публікуєте. Так само у вас багато думок, але ділітеся ви лише деякими", - пояснила співробітниця Facebook.

Під час виступу Дуган продемонструвала відеозапис, на якому паралізована жінка друкує силою думки за допомогою спеціального імпланта. За словами глави Building 8, наразі дана система дозволяє набирати лише вісім слів за хвилину.

Також Facebook розробляє технології, що дозволяють сприймати звуки глухим, зокрема метод перетворення звуку на вібрацію та інші сигнали, які користувач відчуває своєї шкірою.

На відео з презентації чоловік, позбавлений можливості говорити і бачити, спілкується з допомогою створених у Building 8 пристроїв.

"Загальна площа шкіри становить два квадратних метри, це складна система нервів, які передають інформацію в мозок", - сказала Дуган.

Вона порівняла техніки, що розробляються Facebook, із застосуванням шрифту Брайля.

До речі, вчені створили пристрій, який читає думки людей.