ua en ru

Рік триває два з половиною дні: вчені виявили гігантську планету навколо маленької зірки

Рік триває два з половиною дні: вчені виявили гігантську планету навколо маленької зірки Фото: Планета (pixabay.com/qimono)

Астрономи заявили, що новий газовий "монстр" кидає виклик теоріям формування планет

Міжнародна група астрономів під керівництвом дослідників з університету Уорвіка, який знаходиться у Великобританії, виявила планету, існування якої раніше вважалося малоймовірним. Про це повідомляє EurekAlert.

Дослідники заявили, що існування такої планети, яку прозвали "монстром", кидає виклик теоріям формування планет. Стверджується, що планета такого розміру не може утворитися навколо такої маленької зірки. Згідно з цими теоріями, маленькі зірки можуть легко утворювати скелясті планети, але не збирають достатньо матеріалу разом, щоб сформувати планети, розміром з Юпітер.

Виявлений астрономами газовий гігант отримав назву NGTS-1b. Планета знаходиться на відстані 600 світлових років від Землі. Маса планети на 20% менша маси Юпітера. Температура на поверхні планети складає 800 К або 530°C.

Зазначається, що розміри планети не співставні з її зіркою, червоним карликом NGTS-1. Планета NGTS-1b менша своєї зірки всього в 785 разів, в той час, як Юпітер менший Сонця в 1200 разів.

На відміну від Юпітера, NGTS-1b дуже близька до своєї зірки - всього 3% від відстані між Землею і Сонцем.

Новий газовий гігант робить повне обертання навколо своєї зірки всього за 2,6 земних дня. Тобто рік на NGTS-1b триває два з половиною земних дня.

"Планету-монстра - NGTS-1b було важко знайти, тому що її зірка настільки мала і слабка", - зазначив професор Пітер Вітлі з Університету Уорвіка.

"Маленькі зірки, подібні цьому червоному М-карлику, насправді є найбільш поширеними у Всесвіті, тому цілком можливо, що чимало таких гігантських планет чекають свого відкриття", - додав він.

"Відкриття NGTS-1b було для нас повною несподіванкою - ми не думали знайти таку велику планету у такої невеликої зірки. Це ставить під сумнів те, що ми знаємо про формування планет", - заявив провідний автор дослідження доктор Даніель Байліс.

До речі, на поверхні Місяця знайшли гігантський тунель.