ua en ru

Ілон Маск попередив про небезпеки майбутнього людства через 20 років

Ілон Маск попередив про небезпеки майбутнього людства через 20 років Фото: Ілон Маск

Засновник Tesla прогнозує, що 12-15% зайнятих у всьому світі стануть безробітними

Американський інженер і винахідник Ілон Маск заявив, що уряд повинен ретельно контролювати штучний інтелект і задуматися про сенс людського життя у світі, де всю роботу будуть виконувати роботи. Таку думку він висловив під час свого виступу на всесвітньому урядовому саміті в Дубаї, передає "Ліга.net".

Також засновник Tesla і SpaceX вважає, що незабаром може відбутися злиття біологічного мозку з цифровим.

Під час бесіди з головою "Офісу майбутнього" в ОАЕ Мохаммедом аль-Гергаві Ілон Маск підкреслив, що постійний контроль за штучним інтелектом і дослідниками є надзвичайно необхідним, оскільки іноді, захоплюючись масштабами своєї роботи, вчені можуть не бачити її наслідків і втрачають зв'язок з реальністю.

Маск зазначив, що владі також варто задуматися над зростаючими потребами людства в електроенергії та майбутнім транспорту, який використовує поновлювані джерела енергії.

"Я дійсно вважаю, що ми можемо готуватися до візитів на Марс, Юпітер та інші планети Сонячної системи, а також, можливо, на інші зоряні системи вже в найближчому майбутньому, наприклад, через 30 років. І це дуже надихає. А електромобілі стануть повсякденною реальністю вже через 10 років", - сказав винахідник.

Він підкреслив небезпеку штучного інтелекту, який, на його думку, могутніше людського мозку та простягається далеко за межі безпілотних автомобілів.

"Злиття людини з машиною - це майбутнє. А найближчий ефект від технологій - це автономні машини. Вони замінять водіїв. Такий процес може зайняти до 20 років, він буде швидким і руйнівним, і потім 12-15% зайнятих у всьому світі стануть безробітними. Тому нам потрібно швидко знайти нові ролі, нові заняття для цих людей", - зазначив Маск.

На його думку, майбутнє для людини стане серйозним соціальним випробуванням.

"Як і яке людина буде мати значення, якщо значення для багатьох нерозривно пов'язане з їх роботою? Якщо твоя робота більше не потрібна, який у тебе сенс?" - сказав засновник Tesla.

До речі, компанія Ілона Маска продемонструвала можливості поїзда Hyperloop.