ua en ru

Дослідження показало, що віртуальна реальність може підвищити якість життя пенсіонерів

Дослідження показало, що віртуальна реальність може підвищити якість життя пенсіонерів Фото: Віртуальна реальність

Спеціальні програми допоможуть пенсіонерам позбутися почуття самотності та ізоляції від зовнішнього світу

Фахівцям вдалося довести, що спеціально розроблені для пенсіонерів програми віртуальної реальності можуть позитивно впливати на їх емоційний стан та якість життя в цілому. Про це повідомляє MarketWatch.

Американська компанія Rendever, створена випускниками Массачусетського технологічного інституту (MIT) в 2015 році, використовує пристрої віртуальної реальності, щоб допомогти літнім людям, позбавленим можливості подорожувати, зустрічатися з рідними та близькими людьми.

Пенсіонерам рекомендується позбутися почуття самотності та ізоляції від зовнішнього світу.

"Ми намагаємося створити різноманітний контент. Пенсіонери можуть вирушити на пляж, "поплавати" в океані з китом, "подивитися" на морський прибій. Вони могли б сидіти в першому ряду" на концерті, який не можуть відвідати. Також у нас є й освітні програми, наприклад, історичні тури й архітектурні виставки", – повідомив топ-менеджер Rendever Денніс Лалл.

Розробка також дає можливість зробити знімок сімейної зустрічі та створити на його підставі програму віртуальної реальності для пенсіонера, надавши йому можливість відчути себе в колі рідних і близьких.

"Мої старенькі родичі майже ніколи не посміхалися. Було так боляче на них дивитися. Здавалося, що старіння – це жахливо. Ми відчували, що за допомогою таких нових технологій, як віртуальна реальність, ми здатні допомогти літнім людям", – розповів співзасновник і головний операційний директор Rendever Рід Хейс.

Більше того, віртуальна реальність може позитивно впливати на людей з віковими порушеннями когнітивних функцій.

Засновник і топ-менеджер каліфорнійської організації One Сагіпд Team Соня Кім, вважає, що причиною низького рівня життя пенсіонерів може бути соціальна ізоляція.

За словами Соні Кім, програма Aloha VR "призначена для взаємодії з людьми з різними незадоволеними психосоціальними потребами".

Розробка "допомогла багатьом пацієнтам відчути зв'язок зі світом. Також наша програма допомогла деяким найскладнішим пацієнтам з недоумством".

Фахівці стверджують, що експерименти з віртуальною реальністю надають позитивний вплив на самопочуття пацієнтів, оскільки відволікають їх від хворобливих відчуттів і частково замінюють фізіотерапію.

До речі, українські плавці-пенсіонери встановили незвичайний рекорд.