Дослідники розповіли про небезпеку кип'яченої та сирої води
Вчені перевірили водопровідну воду на різних континентах
Група вчених з США, Англії та Австралії з'ясувала, що у 83% проб водопровідної води на різних континентах є мікрочастинки пластику. Дані дослідження оприлюднила американська некомерційна медіаорганізація Orb Media.
Відзначається, що в Європі 72% проб містили мікрочастинки пластику.
За словами вчених, залишки пластику при кип'ятінні води починають виділяти безліч токсинів. З цієї причини, ймовірно, краще пити сиру воду.
Дослідники і досі не знають, як впливає на здоров'я людини мікропластик. Ґрунтуючись на аналізі та вивченні складу, вчені припускають, що частинки пластику можуть вражати ендокринну систему, викликати збій роботи гормональних залоз та імпотенцію.
Експерти переконані, що необхідно радикально скоротити вживання речей, зроблених із пластику, який не розкладається. Щороку в світі з'являється кілька сотень мільйонів нових продуктів з цього матеріалу. Близько восьми мільйонів тонн щороку викидається в Світовий океан, де вже є величезний острів – Велика тихоокеанська сміттєва пляма, або Східний сміттєвий континент, який досягає розмірів Хорватії і важить 300 мільйонів тонн.
До речі, рівень забруднення світового океану показали в інфографіці.