Історики виявили унікальний підземний храм-усипальницю

Історики виявили унікальний підземний храм-усипальницю
Фото: Колаж РБК-Україна

Храм був призначений для захоронення полоцького князя Георгія Всеславича

Під час розкопок біля Спасо-Преображенської церкви у Полоцьку був виявлений унікальний підземний храм-усипальниця, якому немає аналогів на всьому східнослов'янському просторі. Про це повідомляється на сайті Полоцького державного уиверситета.

Дослідники вважають, що підземний храм спочатку був призначений для захоронення полоцького князя Георгія Всеславича.

Історик зазначив: "Тут храм повністю занурений у землю і призначений для поховання однієї людини. Ймовірно, що цей чоловік був дуже важливий для засновниці монастиря Ефросинії. Беручи під увагу ще ряд моментів, швидше за все, ми знайшли місце поховання полоцького князя - Георгія Всеславича, батька Ефросинії Полоцької".

Історики виявили унікальний підземний храм-усипальницюФото: (www.psu.by)

Також дослідники відзначили, що дуже хотіли б знайти останки, однак на даний момент невідомо, чи вдасться це зробити, так як ніша закладена кам'яною кладкою.

Історики виявили унікальний підземний храм-усипальницюФото: (www.psu.by)

Розкопки в стародавньому місті тут проводять щорічно. Раніше історикам вже вдалося знайти унікальні знахідки, серед яких печатка Ефросинії Полоцької і стародавня плінфа з зображенням храму, який не зберігся до наших днів.

Нагадаємо, що археологи знайшли унікальну фреску з зображенням Христа.

Раніше в Індії були виявлені доісторичні наскальні малюнки.

Ми писали, що у Запорізькій області знайшли останки зі слідами стародавньої хірургії. найважливішою знахідкою став жезл, оббитий бронзою, так як вироби з бронзи в тих краях зустрічаються вкрай рідко.

Топ-6 гучних корупційних скандалів незалежної України (відео: STYLER.rbc.ua)

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся