Унікальна знахідка: У Криму знайшли голову стародавньої скульптури

У Криму знайшли голову стародавньої скульптури
Фото: Голова стародавньої скульптури

Знахідку виявили на місці будівництва моста через Керченську протоку

Фрагмент скульптури був знайдений в анексованому Криму, у Керченській бухті біля мису Ак-Бурун під час розкопок скупчення давньої кераміки. Знахідка являє собою голову теракотової скульптури, імовірно, давньогрецького божества. Про це повідомляють російські ЗМІ.

"За нашими даними, ця знахідка унікальна для Північного Причорномор'я, знайти її аналоги поки не вдалося. Для уточнення її функціонального призначення, походження та датування ми залучимо провідних фахівців з давньогрецького мистецтва і проведемо лабораторні дослідження складу глини. На даний момент ми вважаємо, що теракотова голова виготовлена в Малій Азії в V столітті до нашої ери", — сказав начальник підводного загону Інституту археології РАН Сергій Ольховський.

У повідомленні наголошується, що раніше фахівці знаходили теракотові статуетки висотою не більше 40 див. Проте ця знахідка належить набагато більш великому виробу.

Читайте також, вчені знайшли мухомори, яким більше 100 млн років.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся