На Марсі дослідники виявили "колиска життя"

На Марсі дослідники виявили "колиска життя"
Фото: Марс (mport.ua)

Американські дослідники виявили крижані котли на Марсі

Вчені з США виявили на Марсі крижані котли, які зустрічаються на Землі. Дослідники стверджують, що в давні часи в цих котлах могло існувати мікробне життя, повідомляє портал наукових новин Phys.org.

Дослідження провела команда з Університету Техасу під керівництвом Джозефа Леві.

Увагу команди привернув басейн Hellas, багатий загадковими воронками.

Прийнято вважати, що незвичайний рельєф цієї місцевості був сформований метеоритними бомбардуваннями. Однак нове дослідження показало, що частина з них з'явилася в результаті вулканічної діяльності.

У загадкових воронках впізнали крижані котли, які зустрічаються і на Землі, вони є в Ісландії та Гренландії. Припущення було підтверджено за допомогою комп'ютерного моделювання.

В ході дослідження з'ясували, що крижані котли на Марсі були найбільш гарячими його точками. Коли вулканічна діяльність закінчилася, лава та лід перемішалися і застигли.

Джозеф Леві стверджує, що умови в цих котлах були придатними для зародження та існування мікробного життя.

Певно, котли містили теплу рідку воду, насичену хімічними поживними речовинами. Після такого відкриття, вчені закликають шукати в крижаних котлах сліди мікроорганізмів. На їхню думку, "колиска життя" на Червоній планеті була саме там.

До речі, на Марсі виявили розрізані вітром скелі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся