Вчені знайшли найменше небесне тіло
Міжнародна група дослідників виявила нову крижану планету, яка за масою та віддаленістю від свого сонця дуже схожа на Землю. Про це повідомляється на сайті NASA.
Вчені вважають, що планета, ймовірно, занадто холодна, щоб бути придатною для життя. Однак відкриття дає вченим нові знання про типи планетних систем, які існують за межами нашої власної.
Розмір так званої "крижаної кулі" приблизно дорівнює розміру Землі, а відстань від своєї зірки - як у нашої планети від Сонця.
Планета, що отримала назву OGLE-2016-BLG-1195Lb, знаходиться на відстані у 13 тис. світлових років від Землі. Її поверхня покрита товщею льоду, а температура нижча, ніж на Плутоні. Ймовірність існування води й життя на виявленій "крижаній кулі" дорівнює нулю.
Більш того, вчені відзначили, що вони не впевнені в тому, що планета обертається навколо зірки, а не якогось іншого об'єкта. Це може бути коричневий карлик, зіркоподібний об'єкт, ядро якого недостатньо гаряче, щоб генерувати енергію за рахунок ядерного синтезу. Також повідомляється, що ця зірка складає лише 7,8% маси Сонця.
За словами автора дослідження Йоссі Шварцвальда, це небесне тіло є найменшим з коли-небудь виявлених за допомогою мікролінзування - методу, заснованого на здатності великих планет викривляти своїм гравітаційним полем напрямок розповсюдження електромагнітного випромінювання.
До речі, зонд Cassini став першим апаратом, який пролетів між Сатурном і його кільцями.