ua en ru

NASA розробляє ядерний реактор для місії на Марс (фото)

NASA розробляє ядерний реактор для місії на Марс (фото) Фото: NASA (pixabay.com)

Тестування має відбутися на початку наступного року

NASA планує в найближчі місяці провести випробування ядерного реактора, який призначений для забезпечення енергією марсіанських місій. Про це повідомляє офіційний сайт NASA.

"Програма випробувань Kilopower дасть нам впевненість у тому, що ця технологія готова до розробки космічних польотів. Ми перевіримо аналітичні моделі на шляху до перевірки того, наскільки добре працює обладнання", - сказав Лі Мейсон, головний технолог STMD за зберігання енергії і енергії в штаб-квартирі NASA.

Керування місії космічної техніки STMD) надало багаторічну фінансування проекту Kilopower. Тестування повинне початися в листопаді і пройти на початку наступного року, коли NASA буде співпрацювати з Департаментом національної безпеки штату Невада (DOE) для оцінки енергетичних технологій ділення.

"Велика різниця між всіма великими речами, які ми зробили на Марсі, і тим, що нам потрібно зробити для людської місії на цій планеті", - додав Мейсон.

"Космічний ядерний реактор може забезпечити джерело енергії з високою енергетичною щільністю і здатний працювати незалежно від сонячної енергії або орієнтації, а також повинен працювати у надзвичайно суворих умовах, таких як поверхню Марса", - зазначає Патрік МакКлюр, керівник проекту по Kilopower працюють Національної лабораторії Лос-Аламоса.

Планується, що нова реакторна установка забезпечить безперебійну подачу електроенергії під час пілотованого польоту на Марс. Технологія дозволяє безперервно проводити від однієї установки до десяти кіловат електроенергії протягом десяти років.

NASA розробляє ядерний реактор для місії на Марс (фото)

Фото: Модель реактора (nasa.gov)

Нагадаємо, що американська приватна корпорація Sierra Nevada повідомила про проведенні успішних льотних випробувань свого багаторазового космічного корабля Dream Chaser.