ua en ru

Знайдені останки найбільшого в світі динозавра

Знайдені останки найбільшого в світі динозавра Фото: Динозавр (pixabay.com/heimseiten_WebdesignKoeln)

Дослідники виявили в Аргентині останки стародавнього титанозавра

В Аргентині виявили останки найбільшого динозавра в світі. Найбільшим у світі динозавром, який жив 100 млн років тому, виявився травоїдний Patagotitan mayorum. За даними вчених, істота важила 70 тонн, а її довжина досягала 37 м, висота – 6 м. Останки шести особин, всього близько 200 кісток, були знайдені в Аргентині.

Аналіз кісток показав, що особини навіть не досягли свого максимального розміру. Про результати дослідження повідомляється в журналі Proceedings of the Royal Society B.

На думку вчених, динозаври могли померти від спраги – можливо, разом з іншими травоїдними динозаврами Patagotitan mayorum приходили на водопій до озера, яке всихало у періоди посух, і тварини вмирали біля його берегів. А динозаври-трупоїди, які поїдали останки загиблих тварин, втоптували їх кістки глибоко в глину, що посприяло їх збереженню.

Patagotitan mayorum відноситься до групи титанозаврів, які в юрському і крейдяному періодах жили на всіх континентах Землі, крім Антарктиди.

Відео: Титанозавр (YouTube/CNNMoney)

Що спровокувало появу таких гігантських видів, вчені поки не можуть пояснити. Однак пов'язують це зі збільшенням різноманітності рослин і, відповідно, розширенням раціону травоїдних динозаврів.

До речі, на Мадагаскарі вчені знайшли останки "вбивці динозаврів".