Не Нібіру єдиною: вчені виявили нову планету
Рік на новій планеті триває сорок тисяч земних років
У вівторок, 2 жовтня вчені з Міжнародного астрономічного союзу офіційно оголосили про відкриття нової планети. Про це повідомляє сайт "Популярна Механіка".
Вчені виявили нову планету, яка знаходиться далеко за межами Плутона. Цьому новому транснептуновому об'єкту дали тимчасове ім'я 2015 TG387 і прізвисько "Гоблін". Знаходиться ця планета у 67 разів далі, ніж Плутон і обертається навколо Сонця по дуже витягнутій орбіті, яка в два рази більше, ніж у Плутона.
Скріншот фото ("Популярна механіка")
Відстань до світила в перигелії становить 65 астрономічних одиниць. З тих карликових планет, які були відкриті раніше, найдалі від Сонця знаходиться лише дві - VP113 і Sedna. Але новий виявлений відкритий об'єкт переміщається за істотно більш витягнутій орбіті і в афелії знаходиться в 2300 а.е. від Сонця.
Рік на "Гоблині" триває 40 тисяч земних років та 99% цього часу вона невидима для сучасної техніки. Вчені пояснюють, що це тому, що вона знаходиться дуже далеко.
Виявити її вдалося тільки завдяки тому, що планета наблизилася до Сонця.
Скріншот фото ("Популярна механіка")
Вчені припустили, що на "Гоблині" зараз настало літо, хоча вони відзначають, що нічого схожого на наше літо у цієї планети немає – там холодно, темно і відсутня атмосфера. Діаметр планети становить близько 300 кілометрів.
Вперше новий об'єкт був помічений в 2015 році, тому у назві використані ці цифри. Для спостереження був використаний японський 8-метровий телескоп Subaru, який встановлений в обсерваторії Мауна-Кеа на Гаваях. В останні три роки спостереження за планетою велися в різних обсерваторіях, в тому числі і телескопами Magellan в Чилі і Discovery Channel в Арізоні. Метою спостереження було встановлення точних параметрів орбіти планети.
Скріншот фото ("Популярна механіка")
До речі, раніше ми повідомляли про те, що астрофізики з'ясували, яка ймовірність того, що земляни зустрінуть інопланетян.
А також писали про те, що вчені NASA розповіли правду про планету Нібіру.
Відео: РБК-Україна