ua en ru

В окупованому Криму виявили унікальну статуетку єгипетського бога

В окупованому Криму виявили унікальну статуетку єгипетського бога Фото: колаж РБК-Україна

Розкопки ведуться на місці стародавнього міста Тірітака

В тимчасово окупованому Російською Федерацією українському Криму археологи Боспорської експедиції "Кримського федерального університету ім. В. І. Вернадського" виявили кістяну статуетку із зображенням єгипетського бога Гарпократа. Як розповів директор місцевого науково-дослідного центру історії та археології Олександр Айбабін, подібний предмет на окупованому півострові було знайдено вперше, йдеться в повідомленні прес-служби університету.

Він зазначив, що дані стосовно Гарпократа ведуть до єгипетської культури, а на території Криму зображення божества не було поширене.

"Вперше нами знайдено кістяний предмет з багатофігурною рельєфною круговою композицією, що датується 1 століттям до н. е. На ньому зображений оголений бог мовчання Гарпократ із рогом достатку, а також два сатира з атрибутами та гусак", – розповів Айбабин.

Статуетку було виявлено в південній частині Керчі в ході розкопок стародавнього міста Тірітака.

Стародавні греки вважали Гарпократа богом мовчання. Насправді божество "родом" з Егитпа, де його знали під ім'ям Гарпехруті (Гора молодшого), сина Озіріса та Ізіди, бога зимового сонця, який зображувався у вигляді голої дитини з дитячою косою на голові і пальцем правої руки в роті, що означало ознаки дитинства. У Гарпократа були свої атрибути - крокодил, лев, скорпіон і лань.

Як повідомлялося раніше, у Єгипті в місті Асуан археологи під час робіт з відкачування грунтових вод з-під храму Ком-Омбо на півдні країни виявили нового Сфінкса - скульптуру лева з обличчям людини.

Нагадаємо, що нещодавно на Арабатській стрілці археологи розкопали древнє поховання воїна - це вершник, його зріст 160 см, йому близько 2000 років, похований головою на північний захід, з ним його залізний меч (фрагменти) і глечик.

Додамо, що в Запорізькій області пройшла археологічна експедиція в околицях міста Пологи. Археологи дослідили чотири кургани бронзового століття, де виявили велику кількість цінних знахідок.

Дивіться також:

Відео РБК-Україна