Перша експедиція на Марс буде останньою: вчені заявили, що космонавти загинуть
Фахівці пояснили, чому людям не вдасться дістатися до Червоної планети
Вчені Європейського космічного агентства переконані, що сучасна наука та технології не дозволяють вирішити питання безпечної доставки людини на Марс. ESA (European Space Agency) опублікувала звіт, згідно з яким перша експедиція на Червону планету стане для космонавтів останньою.
Тільки за перші шість місяців майже річного польоту екіпаж космічного корабля отримає на 60% більше радіації, ніж за всю професійну кар'єру.
Вчені проекту ExoMars провели експерименти на десятках тварин. За їх підрахунками, дози радіації, які накопичаться в організмі астронавтів у відкритому космосі, будуть в кілька сотень разів більше, ніж кількість радіації, накопичена людьми за той же час перебування на Землі.
Повідомляється, що ефективного захисту від радіації в космосі не існує. Відповідні технології є, однак вага протирадіаційної "оболонки" - кілька сотень тонн. Для її виведення на орбіту і збірки буде потрібно кілька років і близько десяти надважких ракет.
Накопичена радіація в організмі космонавтів підніме ймовірність утворення злоякісних пухлин практично до 100%.
На думку дослідників, такий вплив вб'є більшу частину космонавтів по дорозі на Червону планету. Ті, кому вдасться вижити під час польоту, помруть вже на поверхні Марсу.
Раніше повідомлялося, що експедиція на Марс може негативно вплинути на людський мозок. У NASA оприлюднили результати дослідження, спрямованого на вивчення реакцій мозку на подорожі до четвертої планети від Сонця.
Нагадаємо, твердження, що Плутон не є планетою, виявилося помилковим.
До речі, NASA втратило марсохід Opportunity.
Не словом, а ділом, чи нардепи пускають в хід кулаки (відео: STYLER.rbc.ua)