ua en ru

Під льодами Антарктиди знайшли майже сотню вулканів

Під льодами Антарктиди знайшли майже сотню вулканів Фото: В Антарктиді знайшли великий вулканічний пояс (pixabay.com/girlart39)

Вчені відзначають, що це може бути найбільший пояс планети

В Антарктиді під льодами виявили 91 вулкан, які сягають висоти від 100 до 3850 тис. метрів. Про це повідомляє Guardian.

Наголошується, що це може бути найбільший вулканічний пояс планети, який вчені з Единбурзького університету знайшли під двометровим шаром льоду на західній околиці материка.

Щоб відшукати вулканічний пояс, фахівцям довелося спочатку вивчити поверхню, покриту льодовиками, та порівняти її зі знімками з космосу.

"Ми не очікували, що знайдемо що-небудь подібне. Ми майже потроїли кількість вулканів, які, як відомо, існують у західній Антарктиді. Ми також припускаємо, що на дні моря під шельфом льодовика Росса є ще (вулкани), тому я думаю, що, мабуть, в цьому регіоні буде найвища концентрація вулканів у світі", - зазначив експерт з льодовиків Роберт Бінгема.

Тепер вчені попытаюстя встановити активність вулканів та оцінити ризик виверження. За їхніми прогнозами, якщо хоч один з вулканів прокинеться, він призведе до дестабілізації крижаних покривів Антарктики та їхнього виходу в море

Раніше вчені показали, як виглядає від Антарктиди відколовся айсберг.