ua en ru

Похорон Хокінга: у мережі з'явилося відео прощання з легендарним вченим

Похорон Хокінга: у мережі з'явилося відео прощання з легендарним вченим Фото: Стівен Хокінг (facebook.com/stephenhawking)

На похорон вченого прийшли тисячі людей

У Вестмінстерському храмі в Кембриджі відбулося прощання з видатним вченим Стівеном Хокінгом. Пряму трансляцію похоронного процесу опублікувало видання Daily Mail на своїй сторінці в Facebook.

Прощання з відомим вченим, відомим своїми дослідженнями в астрофізиці, Стівеном Хокінгом відбулася у Вестмінстерському храмі в Кембриджі. Проводити великого фізика в останню путь прийшли тисячі людей.

Незважаючи на неоднозначні відносини Стівена Хокінга з релігією, настоятелі Вестмінстерського храму дали свою згоду на розміщення праху Хокінга в пантеон, де раніше були поховані видатні особистості – всесвітньо відомі діячі культури, науки, мистецтва.

До храму, де відбувалося відспівування, Стівена Хокінга привезли в чорному катафалку, який був прикрашений білими квітами. Труну внесли в зал помічники церемонії на плечах.

У самій церемонії взяли участь тільки найближчі родичі, друзі і колеги знаменитого вченого.

Решта ж змогли віддати данину поваги на вулиці, перебуваючи за спеціальним огородженням.

Похоронна процесія буквально проходила крізь коридор людей, які шанували талант і життєлюбність Хокінга.

Відео: Похорон Стивены Хокінга (facebook.com/DailyMail)

Раніше повідомлялося, що прах Стівена Хокінга буде похований поруч з могилами Ісаака Ньютона та Чарльза Дарвіна.

Стівен Хокінг помер у віці 76 років, залишивши світові велику кількість важливих наукових відкриттів. Діяльності вченого не заважала навіть його страшна хвороба. У віці 32 років у нього діагностували захворювання мотонейронів, згодом вчений став повністю прикутий до інвалідного візка. У 1985 році він захворів на пневмонію, яка дала серйозне ускладнення. Після необхідної операції вчений втратив голос.

Основну популярність британському фізику принесло так зване "випромінювання Хокінга" - теорія, згідно з якою чорні діри насправді не є повністю чорними і дають випромінювання, нехай і дуже слабке. Але підтвердити на практиці дієвість цієї теорії поки нікому не вдалося.

Нагадаємо, ми публікували самі дивні цитати відомого вченого.

video.rbc.ua