ua en ru

У мережі оприлюднили секретні інструкції модераторам Facebook

У мережі оприлюднили секретні інструкції модераторам Facebook Фото: Facebook (facebook.com/facebook)

Британське видання з'ясувало, що не можна розміщувати в соцмережі

Відоме британське видання The Guardian оприлюднило таємні установки модераторам соцмережі Facebook і керівні принципи для прийняття рішень про те, що можуть публікувати користувачі. Повідомляється, що модератори Facebook змушені виконувати понад 100 інструкцій щодо того, що і як можна розміщувати на сторінках користувачам. Для прийняття рішень на кожен випадок співробітникові соцмережі виділяється близько 10 секунд.

Секретні правила Facebook, як повідомляє видання, розкриваються вперше. Це має стати "поштовхом для глобальних дебатів про роль і етику глобальних соціальних мереж".

У списку тем, які обмежені для публікацій на сторінках користувачів, розпалювання ненависті, тероризм, порнографія, расизм, канібалізм та інформація про договірних матчах у спортивних змаганнях.

Анонімне джерело The Guardian у компанії Facebook повідомило, що на прийняття рішень модераторам дається близько 10 секунд.

"Facebook просто не може контролювати весь контент. Його занадто багато, і з'являється він швидко", — зазначило джерело.

При цьому інструкції найчастіше виходять досить заплутаними і непослідовними. Зокрема найбільш складними вважаються правила про контент сексуального характеру.

Заклик до вбивства президента США повинен бути видалений, оскільки глава держави належить до захищеної категорії, а слова, на кшталт "щоб зламати шию суки, обов'язково натиснути на середину її горла" можна залишити, тому що такі загрози ненадійні та не заслуговують довіри".

Відео з насильницькою смертю, позначені як тривожні, не завжди повинні бути видалені, оскільки вони можуть допомогти в усвідомленні таких проблем, як психічне захворювання.

Якщо при написанні загрози автор вказує конкретний час і дату, то модератор повинен це повідомлення видалити. Якщо ж він пише, що це станеться, "коли пекло замерзне", - це названо "недосяжною загрозою".

Модератор може залишити розміщені на сторінках відеоролики з поганим ставленням до тварин, однак повинен видалити їх, якщо вони є "обурливими".

Відео з абортами дозволено, якщо немає наготи.

Також в інструкції вказується, що фраза "Треба підірвати офіс Facebook в Дубліні" є закликом до насильства, а фраза "Знищіть офіс Facebook в Дубліні" такою не є.

В одному з документів йдеться про те, що Facebook розглядає понад 6,5 млн. звітів в тиждень, що стосуються потенційно підроблених облікових записів, відомих як FNRP (fake, not real person - підроблений, а не реальна людина).

Повідомляється, що будь-яка людина з більш ніж 100 тисяч користувачів на платформі соцмережі вважається громадським діячем, що позбавляє його повного захисту, наданого приватним особам.

До речі, з'явилася смішна інструкція для колишніх "жителів" російських соцмереж.