Шнобелівська премія 2016: найсмішніші лауреати
Серед лауреатів Шнобелівської премії 2016 виявилися людина-козел, дослідник життя мух і навіть автомобільний концерн Volkswagen
22 вересня в Гарварді відбулася церемонія вручення нагород "за сумнівні досягнення в науці", яка є пародією на знамениту Нобелівську премію.
"Ig Nobel Prize" або Шнобелівська премія була заснована 26 років тому журналом "Аннали неверотних досліджень". З тих пір щороку номінанти змагаються в тому, чий винахід змушує спочатку засміятися, а потім задуматися.
Фото: Шнобелівська премія в 2016 році (bbc.com)
Про те, як пройшла Шнобелівська премія 2016, а також найсмішніші наукові досягнення і номінанти в матеріалі Styler. Зарядіться позитивом разом з нами!
Шнобелівська премія 2016: найсмішніші лауреати
Лауреат Шнобелівської премії з фізики
Найбезглуздіше відкриття в області фізики цього року - сліпняки кусають білих коней рідше через особливості будови сітківки ока. З цієї ж причини темні надгробки більш привабливі для стрікоз. Премії за ці дослідження були удостоєні вчені з Університету Південного Уельсу.
Шнобелівська премія 2016: лауреати з біології та літератури
Нагороди з літератури і біології в цьому році вручили справжнім природолюбам та дослідникам тваринного світу. Чарльзу Фостеру вдалося цілих три дні прожити серед кіз.
Фото: Людина-козел і його костюм (ria.ru)
Для цього він створив собі спеціальний маскувальний костюм. Варто зазначити, що вчений також намагався замаскуватися як борсук, видра та лисиця, але найвдалішою виявилася саме роль козла.
Лауреат премії з літератури - Фредрік Сйобер, автор книги "Шлях колекціонера мух", в трьох томах якої захоплююче описані способи лову цих комах.
Шнобелівська премія: найсмішніші досягнення в галузі психології та сприйняття
Здійснилося! Вчені довели, що користувачі соцмереж, які пишуть глибокодумні цитати, і любителі хитромудрих статусів володіють низьким рівнем інтелекту. А ще вони частіше за інших вірять в теорії змови і паранормальні явища. Шнобелівської премії Миру за це наукове відкриття були удостоєні вчені Канадського університету.
Фото: Розумний статус в соціальних мережах - не показник високого інтелекту (storinka.com.ua)
Нагороди з психології була удостоєна група вчених "За те, що вони запитали тисячу людей, як часто ті брешуть, і з'ясували, чи можна довіряти їхнім відповідям". Як виявилося, наймайстернішими брехунами виявилися молоді люди. Найчастіше говорять неправду підлітки.
Людське сприйняття працює зовсім по-іншому, якщо дивитися на предмети між ніг, нахилившись вперед . Цікавий експеримент провели японські вчені, запропонувавши групі випробовуваних оцінити відстань до мішеней в нормальному положенні тіла і в незручній позі.
Фото: Якщо дивитися між ніг, все виглядає трохи інакше (alamy.com)
Після такого дослідження з'ясувалося, що якщо дивитися на предмет між ніг, він здається ближче.
Нобелівська-Шнобелівська премія 2016 з медицини
Наукове відкриття в галузі медицини неврологів з Німеччини легко можна перевірити на практиці. Вони придумали як обдурити тіло "дзеркальним почісуванням". Якщо ви відчуваєте свербіння в одній частині тіла, підійдіть до дзеркала і почухайте протилежну сторону, і дратівливі зудячі відчуття відразу зменшаться.
Фото: Сверблячка лікується дзеркальним почісуванням (chto-proishodit.ru)
Шнобелівська премія 2016: лауреати-хіміки
Автомобільний концерн Volkswagen отримав в цьому році нагороду в галузі хімії за аферу "Дізельгейт". Компанія знайшла спосіб обману тестів, що визначають зміст окису азоту в вихлопних газах автомобіля.
Шнобелівська премія: номінанти в області економіки
Новозеландським вченим вдалося наочно довести неспроможність популярної маркетингової теорії Дженніфер Аакер про те, що споживачі наділяють популярні торгові бренди людськими якостями.
Експеримент був проведений на каменях. Незважаючи на те, що камені ніяк не пов'язані з будь-яким брендом, кожен з них має яскраву індивідуальність. Тому до сучасних методів оцінки ринкових концепцій слід ставитися критично.
Контрацептиви для щурів
Щури в трусах не розмножуються! Ще одне "сумнівне" наукове досягнення, відзначене Шнобелівською премією. Вручили її єгипетському вченому за дослідження репродуктивної функції 75-х щурів. В процесі експерименту гризунам наділи труси з поліестеру, бавовни, вовни і суміші тканин.
Фото: Щури в трусах не дають потомство (ratnet.od.ua)
Через шість місяців труси зняли, і виявилося, що щури в поліестерових трусах втратили можливість розмноження. Репродуктивна функція у піддослідних гризунів відновилася лише через півроку після експерименту.