ua en ru

"Наче з мультфільмів Pixar": обкладинку Time прикрасив український робот

"Наче з мультфільмів Pixar": обкладинку Time прикрасив український робот Фото: Time (time.com)

Винахід увійшов до топу кращих за версією видання

Український робот Jibo, який розробила львівська IТ-компанія Waverley Software, увійшов до списку топ-25 винаходів 2017 року за версією журналу Time. Також український винахід прикрасив обкладинку американського тижневика.

Розроблений львівськими винахідниками Jibo – це стаціонарний робот для дому, який спілкується з людьми. Винахід може розпізнавати обличчя та голоси, запам'ятовувати жарти, на основі чого будувати справжні стосунки. Він реагує на навколишнє середовище рухами і звуками, може фотографувати, розповідати про погоду та нагадувати про важливі події.

У виданні відзначили, що робот Jibo відрізняється від відомих Amazon Echo і Google Home як зовнішнім виглядом, так і функціоналом.

"Виглядає так, наче він є персонажем мультфільмів Pixar", – зазначається в матеріалі.

"Наче з мультфільмів Pixar": обкладинку Time прикрасив український робот

Фото: Обкладинка Time (time.com)

До топ-25 журналу Time також увійшли й інші винаходи. Зокрема окуляри eSight 3, які допомагають орієнтуватися в просторі людям з порушеннями зору, чашка для кави або чаю Ember Mug, яка підтримує ідеальну температуру напою, ліфти Thyssenkrupp MULTI, які пересуваються в різних напрямках, не тільки по вертикалі, але й по горизонталі та багато іншого.

До речі, 17-річний українець створив робота, який зможе очищати річки від сміття.

17-річний Руслан Коптєв з Кропивницького розробив робота, який зможе очистити поверхню річок від сміття. Робот на ім`я Riveroni вже пройшов перевірку під час пробого запуску на річці Інгул. Про це повідомляє Рідний Край.

Руслан Коптєв розробляє роботів вже два роки. Спочатку хлопець навчався самостійно, переглядаючи відеоуроки в мережі, а потім вирішив записатися в школу програмування.

"Першим моїм роботом був Hexapod, який рухається як павук. Його перевага в тому, що він може пройти де завгодно. Проте є і мінуси, оскільки він споживає багато електроенергії. Згодом розробив ще кілька роботів, я їх не рахую", – розповів Коптєв.

Створити робота для очищення річок Руслану запропонував наставник школи програмування Роман Шмельов. Робот був створений з підручних матеріалів і оснащений сонячною батареєю, GPS і камерою з датчиком.