У Сонячній системі несподівано знайшлася ще одна планета

Фото: Для виявлення нових планет телескоп вже не підходить (youtube.com)
Фото: Для виявлення нових планет телескоп вже не підходить (youtube.com)

Повний обіг навколо Сонця 2014 UZ224 здійснює більше тисячі років

Астрофізик Девід Гердес разом зі студентами Мічиганського університету відкрили шосту карликову планету в Сонячній системі – 2014 UZ224. Про це пише The Washington Post.

Планета-карлик вдвічі менше найменшого члена відомої нам Сонячної системи – Плутона, її діаметр становить усього 420-1180 кілометрів, а повний оборот навколо Сонця вона робить більше тисячі років.

Як випливає з назви, планета була відкрита, а точніше – підвищена до планети з космічного тіла після отримання студентами завдання знайти на астрономічних знімках рухомі об'єкти в межах Сонячної системи. Молоді астрономи розробили спеціальне програмне забезпечення, за допомогою якого змогли виявити 15 невідомих раніше космічних тіл.

Досі нам були відомі п'ять карликових планет Сонячної системи – Церера, Хаумеа, Макемаке, Еріда і Плутон. Проте астрономи різних країн вважають, що в майбутньому може бути виявлено до 200 карликових планет в поясі Койпера і до 10 тисяч карликових планет – за його межами.

до Речі, днями вчені встановили, що під поверхнею супутника Сатурна Діони може бути цілий океан.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся