Sony, Samsung і Google запатентували "розумні" очні лінзи
Три компанії незалежно один від одного одержали патенти на схожі по своїй суті технології, які перетворюють людей на кіборгів
Патент, зареєстрований Sony, описує контактну лінзу, яка здатна записувати, зберігати і відтворювати зображення від першої особи. А концепція Google передбачає заміну рідного кришталика ока кібернетичним, який знімає фото та відео і допомагає людям з порушеним зором. Третій патент був отриманий компанією Samsung, яка описала концепцію контактних лінз доповненої реальності.
Про отримання трьох патентів на "киберглаз" повідомляє видання iflscience.
В описі патенту Sony описана контактна лінза, яка оснащена керуючим модулем, модулем бездротового зв'язку, акселерометром, гіроскопом, інфрачервоним датчиком, пєзодатчиком, вбудованою пам'яттю RAM і ROM, а також модулем для запису зображення. Автори патенту відзначають, що антена може використовуватися як для прийому-передачі інформації, так і для бездротової передачі харчування на контактну лінзу. Модуль управління камерою за задумом авторів буде відповідати за фокусування та наближення зображення, запис і відтворення можна буде керувати за допомогою моргання. При цьому пристрій буде здатне відрізняти мимовільне моргання від поданих користувачем команд.
Фото: Запатентована концепція киберглаза Sony (Sony Corporation / U. S. Patent and Trademark Office)
Технологія, описана в патенті Google, передбачає більш широке застосування електронної лінзи, яка здатна не тільки записувати і передавати зображення, але і допоможе людям з такими проблемами зору як далекозорість, короткозорість і астигматизм. Згідно опису до патенту, для використання киберлинзы необхідно спочатку провести операцію з видалення верхньої частини кришталика ока, після чого звільнене простір заповнюється рідким полімером, що містить всю мікроелектроніку. Через якийсь час полімер застигає, перетворюючи полімер лінзу, а очей челвоека - кібернетичний пристрій.
Фото: Зображення з патенту Google (google.com)
Компанія Samsung зареєструвала свій патент в Південній Кореї. Згідно із задумом розробників, смарт-лінза повинна оснащуватися дисплеєм, камерою, антеною і декількома сенсорами, а керувати функціями пристрою можна буде за допомогою моргання. Окремі функції лінзи можна буде задіяти за допомогою програми в смартфоні. Дисплей лінзи повинен проектувати відтворюване зображення безпосередньо в око носія.
Фото: Схеми в описі контактної лінзи Samsung (Samsung / Korea Intellectual Property Rights Information Service)
Про плани виробництва таких пристроїв жодна з компаній поки не заявила.
Читайте також: зарядити смартфон тепер можна від багаття.