ua ru

Стало відомо, скільки видів тварин постраждали від глобального потепління

Стало відомо, скільки видів тварин постраждали від глобального потепління Фото: Глобальне потепління

Екологи оцінили кількість видів постраждалих від зміни клімату ссавців і птахів

Група міжнародних екологів провела оцінку числа видів ссавців і птахів, які найбільше постраждали від глобальної зміни клімату, спровокованої антропогенним фактором. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Nature Climate Change.

У ході дослідження експерти виявили серйозні підстави для того, щоб вважати, що 47% наземних нелітаючих видів ссавців (з 873 зникаючих) і 23,4% птахів (з 1272 зникаючих представників) вже постраждали від глобальної зміни клімату.

Більшість перерахованих вище видів мешкають в Європі та Північній Америці. Екологам вдалося зібрати на цих територіях достатню для аналізу інформацію.

Провівши метаогляд наявної літератури про зв'язок між зниженням біорізноманіття та глобального потепління, вчені доповнили моделюванням зв'язки між різними характеристиками тварин (наприклад, масою тіла) і зовнішніми чинниками (зокрема, навколишнього температурою).

Екологи закликають політиків і представників бізнесу звернути увагу на проблеми біорізноманіття та вжити необхідних заходів для попередження його зниження.

До речі, вчених турбує різке збільшення тріщини в льодах Антарктиди.