Стівен Хокінг спрогнозував терміни зникнення людства

Вівторок 07 листопада 2017 22:48
Стівен Хокінг спрогнозував терміни зникнення людства
Фото: Стівен Хокінг (facebook.com/stephenhawking)

Вчений стверджує, що Земля перетвориться на вогненну кулю

Знаменитий англійський фізик-теоретик і популяризатор науки Стівен Хокінг спрогнозував зникнення людства до 2600 році. Про це повідомляє New York Post.

Хокінг звернувся до інвесторів з проханням підтримати його плани щодо подорожі до найближчої зірки за межами нашої сонячної системи, сподіваючись, що придатна для життя планета може обертатися навколо неї.

На думку фізика, пообщавшегося по відеозв'язку з учасниками саміту Tencent WE в Пекіні, цивілізації загрожує перенаселення і посилення споживання енергії, в результаті чого Земля перетвориться на вогненну кулю.

"Якщо ми цього не зробимо, світ стане переповненим, і збільшення споживання енергії перетворить планету в кульку вогню", - заявив учений.

Він сказав, що люди повинні "сміливо йти туди, куди ніхто не ходив раніше, якщо ми хочемо продовжити наш вид ще на мільйон років".

На його думку, заміною Землі може стати супутник альфи Центавра, де цивілізація зможе прожити ще близько мільйона років. Хокінг закликав підтримати проект Breakthrough Starshot, одним з ініціаторів якого він є.

У свою чергу колишній керівник Дослідницького центру NASA заявив, "якщо все піде добре, десь у середині ХХІ століття, у нас буде перша картина іншої планети, яка може бути життєздатною, що обертається навколо найближчої зірки".

У квітні 2016 року російський бізнесмен Юрій Мільнер і Хокінг оголосили про початок робіт по створенню і відправлення супутника до альфі Центавра — найближчої до Сонця пов'язаної системи з трьох зірок. Над аналогічним проектом, званим DE-STAR (Directed Energy System for Targeting of Asteroids and ExploRation), ще раніше почали працювати в NASA.

Нагадаємо, що раніше Хокінг заявив, що рішення президента США Дональда Трампа вийти з Паризького угоди по клімату може призвести до екологічної катастрофи на Землі. За словами фізика, відбудеться те, що зараз спостерігається на Венері.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся