ua en ru

Стівен Хокінг помер: чому легендарний фізик так і не отримав Нобелівську премію

Стівен Хокінг помер: чому легендарний фізик так і не отримав Нобелівську премію Стівен Хокінг (фото: facebook.com/stephenhawking)

Незважаючи на те, що Хокінг зробив чимало для популяризації науки, він так і не був удостоєний престижної нагороди

Знаменитий фізик-теоретик Стівен Хокінг, який помер 14 березня на 77-му році життя, так і не був удостоєний найпрестижнішої нагороди в області науки - Нобелівської премії. При тому, що багато його колег виступали з відповідною пропозицією.

За словами професора Стокгольмського університету Едварда Мертселя, можливе пояснення цього полягає в тому, що поки що ніхто не зумів науково підтвердити істинність знаменитих відкриттів Хокінга.

Помер знаменитий британський вчений Стівен Хокінг

"Той факт, що наукові висновки не були підтверджені спостереженнями, саме це і було головною перешкодою", - зазначив Мертсель в інтерв'ю Шведському радіо.

Він також пояснив, що Нобелівська премія присуджується не за прижиттєвий внесок у науку, а за конкретне наукове відкриття.

Основну ж популярність британському фізику принесло так зване "випромінювання Хокінга" - теорія, згідно з якою чорні діри насправді не є повністю чорними і дають випромінювання, нехай і дуже слабке. Але підтвердити на практиці дієвість цієї теорії поки нікому не вдалося.

"Проблема з особливістю "випромінювання Хокінга" полягає в тому, що зазвичай чим більше, чим масивніше об'єкт, тим більше чекають від нього випромінювання, в той час як з "випромінюванням Хокінга" все навпаки. Чим менше об'єкт, тим більшою енергією він володіє і тим сильніше його світлове випромінювання. Не виключено, потрібна буде можливість створення чорних дір у лабораторних умовах для спостереження за ними", - зазначив Мертсель і висловив упевненість, що "в майбутньому це може бути можливо".

Нагадаємо, у вересні 2017 року Хокінг (у вигляді голограми) виступив у Києві. Styler вирішив нагадати вам, як це було і про що говорив легендарний фізик.