Вчені з'ясували, якого кольору темна матерія
Канадські астрономи з Університету Уотерлоу вперше отримали детальне зображення темної матерії, яка відіграє роль "моста", що з'єднує дві галактики. Про це повідомляє Phys.org. Стаття дослідників опублікована в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Темна матерія, за оцінками вчених, складає 25 відсотків маси Всесвіту. Відомо, що вона не випускає електромагнітного випромінювання та не взаємодіє з ним. Виявилося, що темна матерія абсолютно прозора, а тому її неможливо побачити звичайним способом. Тим не менш, вона має гравітацією, і впливає на рух галактик і розподіл речовини у Всесвіті, формуючи її з великими комірками структуру.
Крім цього, темна матерія завдяки гравітації здатна викривити простір, змінюючи траєкторію світлових променів, що призводить до ефекту гравітаційного лінзування, - коли вид об'єкта позаду згустки темної матерії стає спотвореним.
Дослідники проаналізували знімки неба, зроблені Телескопом Канада -
Франція - Гаваї, який знаходиться на вершині вулкана Мауна-Кеа.
Вчені шукали гравітаційні лінзи, які могли б служити ознакою існування невидимих ниток, що з'єднують близькі галактики або галактичні скупчення. Після цього вони склали карту, яка показала, що між двома галактиками, відстань між якими становить 40 мільйонів світлових років, існує стійка структура з темної матерії.
Досі точний розподіл речовини залишався невідомим, хоча раніше вчені вже повідомляли про реєстрацію ниток темної матерії між галактиками. У новому дослідженні астрономи розробили методи, з допомогою яких можливо визначити місцезнаходження речовини з меншою похибкою.
До речі, створено 3D-відео, в якому порівняли всі об'єкти Всесвіту.