ua en ru

У топ-3 конкурсу NASA вийшов український проект

У топ-3 конкурсу NASA вийшов український проект Фото: Марсіанський літак, що працює на сухому льоду, може принести українцям перемогу в міжнародному конкурсі NASA (kuraigovorit.in.ua)

Український проект "літаючого марсохода" увійшов у трійку кращих робіт конкурсу NASA і може стати першим

Українці створили літальний апарат Mars Hopper, призначений для експлуатації на Марсі. Проект української команди посів третє місце у міжнародному конкурсі від NASA і має всі шанси на абсолютну перемогу.

Раніше ми писали про те, що проект українців увійшов в топ-5 конкурсу NASA SpaceApps Challenge, а його автори просять співвітчизників підтримати їх на голосування. За станом на 16 травня проект Mars Hopper займає третє місце з 8 334 голосами. Голосування за кращий з п'яти проектів триває до 20 травня і кожен бажаючий може підтримати український проект (голосувати можна один раз на день).

У топ-3 конкурсу NASA вийшов український проект

Фото: Топ-5 учасників конкурсу (spaceappschallenge.org)

Літальний апарат Mars Hopper увійшов в 25 кращих робіт у категорії "Вибір людей", відібраних з 128 проектів від команд з усього світу.Україна вперше приймала участь у змаганні категорії "Вибір людей" і була представлена роботами команд з Києва та Кіровограда. Всього ж у конкурсі цього року було 15 310 учасників з 61 країни, які представили 1178 проект.

Суть концепції Mars Hopper полягає у використанні сухого льоду, що покриває поверхню Червоної планети, у якості палива для легкого дослідного літака. В ході хімічної реакції ізотопи мають сухий лід розтопити, перетворюючи його в газ, тиск якого і буде використовуватися для обертання гвинтів апарату.

Молоді українські студенти і вчені побудували модель такого "стрибаючого марсольоту" з пляшок і пінопласту. Тестові польоти розробки пройшли успішно. Була розроблена комп'ютерна модель літака, який спроектували під капсулу NASA "Atlas", яка може доставити цей транспорт на Марс.

У топ-3 конкурсу NASA вийшов український проект

Фото: Олександр Буткалюк (на фото крайній справа) з дочкою Софією та іншими творцями проекту (fakty.ua)

"Проект Mars Hopper виник трохи більше місяця тому, коли ми з 11-річною донькою Софією шукали, як би цікавіше провести вихідні. Записалися на участь у конкурсі НАСА. Софія розговорилася з одним дипломованим фізиком про можливості використання льоду з вуглекислого газу, доводячи, що з його допомогою можна досягти ефекту левітації (здатності парити в повітрі). Я запропонував використовувати сухий лід для роботи літального апарату. Виникла думка створити літак, який в автоматичному режимі проводив дослідження на Марсі, адже полюси Червоної планети за півроку покриті замерзлим вуглекислим газом", - розповів учасник проекту, інженер-механік і дизайнер Олександр Буткалюк виданню "Факти".

Ще чотири українські команди в номінації "Глобальна" оцінюють експерти NASA. Результати стануть відомі через кілька тижнів.

Раніше військові програмісти з Житомира перемогли на конкурсі NASA