ua en ru

Топ-5 несподіваних фактів про самотність, про які у вас могло бути неправильне уявлення

Топ-5 несподіваних фактів про самотність, про які у вас могло бути неправильне уявлення Фото: Колаж РБК-Україна

Вчені з'ясували, що молоді частіше відчувають себе самотніми

Вчені вважають, що більшість уявлень про те, як і чому ми відчуваємо себе самотніми, далекі від істини. До такого висновку прийшли вчені, провівши опитування, пише BBC.

1. Молоді люди почуваються більш самотніми, ніж літні

В опитуванні 27% людей після 75-ти років зазначили, що відчувають себе самотніми часто або дуже часто. Однак самотніх людей у віці 16-24 років виявилося порядком більше - 40%

Розбіжність між віковими групами вражає. Можливо, це пов'язано з тим, що молоді готові визнати ці почуття на відміну від людей зрілого віку, які намагаються підкреслити свою незалежність.

2. 41% людей вважає, що самотність може бути позитивним почуттям

Людина змогла вижити завдяки тому, що навчився об'єднуватися в групи. Якщо людина відчуває себе виключеною з групи, почуття самотності змусить її спілкуватися з людьми, шукати нових друзів або відновлювати старі стосунки.

Постійне почуття самотності може призвести до розвитку депресії.
Хоча 41% опитаних заявили, що самотність може бути приємним почуттям.

3. Люди, які відчувають себе самотніми, мають такі ж соціальні навички, як і інші

Іноді вважають, що люди відчувають себе самотніми, тому що не вміють знаходити друзів, і тому, щоб позбутися від цього відчуття, треба просто поліпшити свої навички спілкування. Однак дослідження повністю спростовує це.

Вчені стверджують, що причиною почуття самотності є тривожність, викликана соціальними ситуаціями, а не недоліком навичок спілкування.

4. Зима не більше самотня час року, ніж всі інші

Як показало опитування, для тих, хто відчуває себе самотнім, зима не гірша іншого часу року. Більше двох третин респондентів зазначили, що зима не була самотнішою будь-якого іншого сезону.

5. Люди, які часто відчувають себе самотніми, більш здатні до співчуття

У дослідженні експерти спробували оцінити два види емпатії. Перший - це співчуття до фізичного болю: як сильно вам шкода людину, яка вдарила руку дверима, а другий - це вміння співчувати, коли когось цькують у школі, не запрошують на вечірку друзі або кидає партнер.

Дослідження показало, що фізичному болю більшість людей співчуває приблизно однаково. А ось що стосується соціального дискомфорту, люди, які відчувають себе самотніми, виявили високу ступінь емпатії.

Нагадаємо, що вчені з'ясували, чим пахне людина в стані стресу. Також було встановлено, що чужий "запах стресу" викликав у людей почуття втоми.

Ми писали, що вчені з Токійського університету розробили спеціальні окуляри, які допомагають своїм власникам схуднути.

А також про те, що японські вчені оживили тварину після 30 років заморозки. Досвідчені екземпляри тихоходок були знайдені в Антарктиді в 1983 році. Їх заморозили до -20 градусів і розморозили через більш ніж 30 років.

Відео: Солодкі сни у Верховній Раді