ua en ru

"У нас досить багато молоді": Леонід Каденюк розповів, на чому тримається космічна галузь України

"У нас досить багато молоді": Леонід Каденюк розповів, на чому тримається космічна галузь України Фото: Леонід Каденюк (УНІАН)

На думку астронавта, що влада повинна прислухатися до фахівців

Незважаючи на те, що в Україні досі використовуються радянські технології, їх постійно вдосконалюють і розробляють нові. Крім того, є багато молодих спеціалістів. Про це розповів астронавт Леонід Каденюк в інтерв'ю "Громадське радіо".

"Потрібно розуміння, щоб все-таки керівники держави, від яких залежить, прислухалися до фахівців космічної галузі, тому що краще за них ніхто не знає, навіщо потрібні гроші і куди саме їх вкладати, щоб наша космічна галузь розвивалася. Все-таки вона користується великим попитом у світі, повагою з боку тих же американців, європейців, фахівці мають великий авторитет. Треба все це використовувати. У нас досить багато молоді, яка намагається йти в космічну, авіаційну галузі, там є багато молодих фахівців, вони досить талановиті", - зазначив він.

За словами Каденюка, незважаючи на радянські технології, космічна галузь в Україні не стоїть на місці.

Відео: Леонід Каденюк розповів про космічної галузі в Україні (youtube.com/Громадське радіо)

"Треба зазначити, що те, на чому ми зараз літаємо, ракета-носій "Зеніт", "Циклон" - це всі радянські технології. Незважаючи на це, зараз над ними працюють наші науковці, роблять їх більш працездатними і надійними. Крім того, зараз розроблена серія ракет-носіїв "Маяк" - п'ять розробок різного класу. Наше Конструкторське бюро не стоїть на місці, воно працює і щось розробляє. Але треба, щоб було краще фінансування з боку держави", - зазначив астронавт.

Він розповів, що в українців є досвід роботи з низькотемпературними кріогенними компонентами, тому наших фахівців залучають до виробництва американських ракет-носіїв.

"При створенні першого ступеня Antares використані деякі технології ракети-носія "Зеніт". Це дуже приємно, тому що на тлі того, що відбувається з нашою космічною галуззю, це подія дуже приємна для українсько] космонавтики і для України, тому що це імідж нашої держави", - додав він.

Однак, за словами астронавта, космічна галузь в Україні як і раніше потребує фінансування, оскільки на ринку дуже велика конкуренція.

"Було звернення до Ілона Маска компанії Orbital АТК та інших. Справа в тому, що на ринку космічних послуг досить велика конкуренція. Вони мають свою ракету-носій, навіщо їм українська? А нам треба пропонувати, наприклад, африканським країнам, Саудівської Аравії", - підсумував Леонід Каденюк.

До речі, в космос запустили європейську ракету-носій з українським двигуном.