Вчені хочуть згодовувати гусеницям поліетиленове сміття

Вчені хочуть згодовувати гусеницям поліетиленове сміття
Фото: pixabay.com/greekfood-tamystika

У Британії придумали, як утилізувати пластикові відходи

Дослідники з Кембриджського університету виявили, що гусениці великої воскової молі, які харчуються віском з бджолиних вуликів, можуть поїдати і перетравлювати поліетилен. Про це повідомляє видання Phys.org.

"Гусениця стане точкою відліку. Ми хочемо надати технічне рішення проблеми утилізації пластикових відходів ", - розповів біохімік Паоло Бомбеллі.

Вчені хочуть згодовувати гусеницям поліетиленове сміття

Фото: Гусениця (phys.org © César Hernández/CSIC)

Відзначається, що менш ніж за годину гусениця молі здатна прогризти дірку в поліетиленовому пакеті. На думку вчених, вирішальну роль у цьому процесі відіграють мікроби, які живуть у гусениці.

Вчені хочуть згодовувати гусеницям поліетиленове сміття

Фото: Гусениця (phys.org © César Hernández/CSIC)

Доктор Бомбеллі та його колега з іспанської Національної дослідницької ради Федеріка Берточчіні вже запатентували відкриття.

Якщо вченим вдасться вивчити весь хімічний процес, завдяки якому комаха переробляє пластмасу, це стане проривом в боротьбі з забрудненням навколишнього середовища.

"Якщо за цей хімічний процес відповідальний один фермент, його відтворення у великих масштабах з використанням біотехнологічних методів має бути досяжним", - сказав Бомбеллі.

"Це відкриття може бути важливим інструментом, що допомагає позбавитися від відходів поліетиленової пластмаси, накопичених на звалищах і в океанах", - зазначили вчені.

Варто відзначити, що забруднення пластиком ґрунту і вод Світового океану є однією з найбільших екологічних проблем. Щорічно в світі виробляють близько 80 млн тонн поліетилену, який використовують для виробництва пакетів та інших упаковок. Цей матеріал розкладається протягом сотень років. У всьому світі щорічно використовується близько трильйона таких пакетів.

До речі, у Львові підписали дворічний меморандум з утилізації сміття.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся