ru ua

Вчені NASA зафіксували на Сонці велику пляму

Вчені NASA зафіксували на Сонці велику пляму Фото: Вид на Сонце з Землі (pixabay.com/ddouk)

На світилі помітили пляму, більшу від Землі

Космічне агентство NASA зафіксувало на поверхні Сонця пляму великого розміру, яка поступово стає видимою з Землі по мірі обертання світила. Відповідне відео опубліковане на YouTube.

Кадри плями були отримані Обсерваторією сонячної динаміки (Solar Dynamics Observatory) NASA в період з 5 по 11 липня. Вчені відзначили, що спочатку пляма здається відносно невеликою, проте насправді вона більша від Землі.

Ця пляма стала першою, що з'явилася на видимій частині Сонця за два дні. Під час зниження сонячної активності подібні явища відбуваються рідше, ніж зазвичай. В агентстві відзначили, що незважаючи на те, що пляма може викликати сонячні спалахи, говорити про це з впевненістю поки рано.

За даними вчених, Сонце відчуває періоди зростання і зниження активності, які змінюють один одного з періодом приблизно в 11 років. У період зростання активності на зірці значно частіше відбуваються спалахи, з'являються так звані корональні діри", - області з підвищеною швидкістю сонячного вітру, та викиди плазми, які стають причиною магнітних бурь на Землі.

Головним показником рівня активності світила вважається кількість сонячних плям. Вони з'являються частіше при максимальному рівні активності та значно рідше - при мінімальному.

Відео: На Сонці зафіксували пляму (YouTube/NASA Goddard)

До речі, вчені виявили нову планету в Сонячній системі, яка "ховається" за іншою.