Вчені знайшли можливий спосіб лікувати хворобу Альцгеймера
Дослідники успішно "видалили" слабоумство у лабораторної миші
Дослідники з Вашингтона успішно видалили хворобу Альцгеймера з організму лабораторних мишей. Результати революційного експерименту можуть бути покладені в основу розробки перших по-справжньому дієвих ліків проти старечого недоумства.
Вчені виявили, що певні антитіла можуть видаляти білкові бляшки в мозку, які призводять до розвитку хвороби Альцгеймера. Такі результати показало дослідження вчених з Університету Вашингтона, передає technologynetworks.com.
За 20 років до появи перших класичних симптомів старечого недоумства, наприклад, проблем з пам'яттю, в мозку людини починають накопичуватися бета-амілоїдні білки. На думку вчених, ці білкові скупчення вступають у взаємодію з нейронними сигналами, в результаті чого з часом виникають когнітивні порушення і проблеми з пам'яттю.
Американські дослідники розробили антитіла, здатні видаляти білки, що формують дані бляшки.
Варто відзначити, що кілька недавніх клінічних досліджень вже намагалися використовувати антитіла для впливу на бляшки, проте жоден з експериментів не дійшов до фінальних стадій, а багато експериментальних лікарських препаратів продемонстрували дуже важкі побічні ефекти.
На думку вчених, новий підхід може стати альтернативним лікуванням, значно пом'якшує побічні ефекти та усуває формування білкових скупчень ще задовго до того, як у людини з'являться будь-які виражені симптоми хвороби Альцгеймера.
Вчені з Вашингтона проводили експерименти з антитілом, яке знищує не самі бета-амилоїди, а білки всередині під назвою APOE.