Вчені розкрили таємницю появи планет у мертвих зірок
Спостереження проводилися за допомогою інфрачервоного телескопа Джеймса Кларка Максвелла
Британські астрономи з'ясували, яким чином навколо нейтронних зірок, що залишилися від спалаху наднової, що утворюються планети. Небесні тіла, що обертаються навколо надщільних об'єктів, були виявлені 25 років тому, проте досі були невідомі механізми їх формування. Про це повідомляє видання EurekAlert!.
Наднової називається фінальний етап життя масивної зірки (у кілька разів важче Сонця), коли остання вибухає, вивільняючи величезну кількість енергії. При цьому руйнуються всі об'єкти, що обертаються навколо неї. Ядро зірки колапсує, перетворюючись в чорну дірку або нейтронну зірку діаметром кілька кілометрів. Вважається, що для появи нових планет навколо ядра потрібно, щоб гравітація привернула до нього велику кількість пилу і газу.
Астрономи змогли підтвердити цю точку зору, вивчивши пульсар (однієї з різновидів нейтронних зірок) Гемінга, який віддалений від землі на 800 світлових років і розташовується в сузір'ї Близнюків. Спостереження проводилися за допомогою інфрачервоного телескопа Джеймса Кларка Максвелла, що знаходиться на Гавайських островах.
Виявилося, що навколо пульсара розташовується дуга з міжзоряного газу. Це викликано тим, що Гемінга дуже швидко переміщається в галактичної середовищі, перевищуючи швидкість звуку. Зустрінуті на шляху частинки речовини потрапляють в ударну хвилю, а потім захоплюються гравітацією нейтронної зірки. За оцінками дослідників, зібраного речовини достатньо для формування планети.
До речі, NASA продемонструвала випробування робота-андроїда для підкорення Марса .