Вчені розповіли, що використовують отруйні медузи в якості зброї

Четвер 30 березня 2017 09:33
Вчені розповіли, що використовують отруйні медузи в якості зброї
Фото: Отруйна медуза

Головоногі молюски відрізняються високими "розумовими" здібностями

Семирукі восьминоги використовують активні органи медуз в якості зброї. Вчені виявили у головоногих дивні желеподібні нитки. Передбачається, що восьминіг поїдає медузу, але залишає на присосках ті частини, на яких розташовані жалкі клітини. Про це повідомляє Naked Science.

Вчені відзначають, що глибоководний спосіб життя, складна поведінка і скритність головоногих роблять їх одними з найменш вивчених мешканців Світового океану. Тим цінніше для науки спостереження, які проводяться в неволі. Так вийшло і на цей раз, коли вчені Дослідницького центру при Акваріумі Монтерей Бей (MBARI) в Каліфорнії, переглядаючи відеозаписи, помітили у семирукого восьминога дивні желеподібні нитки.

За свідченням вчених, перед зїданням медузи були розірвані на шматки і потім проковтнуті, були залишені лише ті частини, де містяться активні жалкі клітини.

Головоногі молюски відрізняються високими "розумовими" здібностями і вже були помічені за використанням у своїх цілях отруйних представників океану.

Семирукий восьминіг – один з найбільших серед відомих видів головоногих, здатний виростати до декількох метрів в довжину і набирати масу до 75 кг.

Як раніше повідомлялося, в Австралії вчені знайшли гігантський слід динозавра.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся