Вчені розробили мережу, яка дозволяє обмінюватися думками
Вчені створили мережу, в якій стало можливим безпосередньо надсилати та отримувати розумові сигнали
Експерименти прямого зв'язку між мозком двох людей показали, що передавати думки по дроту цілком можливо. Дослідники Массачусетського технологічного інституту дещо удосконалили подібну технологію, створивши мережу з підключених людей, які могли відправляти думки один одному. Про це повідомляє MIT.
В експериментальному випробуванні брали участь три людини. Працездатність розробленого рішення вони демонстрували у схожій на "Тетріс" грі: один з "гравців" повертав фігури, але не бачив екран, два інших, які дивилися на екран, давали йому поради, які передавалися за допомогою підключеної до мізків системи. Всі учасники перебували в різних приміщеннях.
До речі,сама мережа використовувала електроенцефалограми, які записували електричну активність мозку. Для передачі інформації у мозок використовувалася транскраніальна магнітна стимуляція.
В поточному варіанті експериментальної установки тільки одна людина могла відправляти і приймати інформацію. Вона не бачила всього ігрового поля - учаснику була відкрита тільки його верхня частина. Нижня частина була закрита, щоб він не бачив, як повернути блок.
Двоє інших учасників могли передавати свої команди в приймач, для чого їм необхідно було сфокусувати увагу на миготінні світлодіодів, що дозволяло змінити свої мозкові сигнали. Одержувач цих мозкових команд не тільки знав, як потрібно повернути блок, але і відчував, коли інші учасники хотіли його обдурити.
Нагадаємо, що вчені з'ясували, з чим пов'язані напади ліні.
Ми писали, які продукти допомагають боротися зі старінням мозку. Виявляється, вживання харчових волокон сприяє зниженню ризику запальних процесів у мозку.
Раніше ми повідомляли, що учені виявили корисну властивість дорогоцінного металу.
Відео: Як розпізнати ознаки серцевого нападу і надати першу допомогу