Вчені повідомили про справжній вік гробниці Ісуса Христа

Вчені повідомили про справжній вік гробниці Ісуса Христа
Фото: Гроб Господній (wikimedia.org Jgritz~commonswiki)

За легендою гробниця Христа була виявлена на початку IV століття

Вчені з'ясували, що гробниця в храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі, де був похований Ісус Христос, була побудована за часів імператора Костянтина Великого. Таким чином, фахівці стверджують, що вона з'явилася через 300 років після розп'яття. Про це повідомляє National Geographic.

"Цікаво, що зразки цементу, відкриті нами в цій гробниці, не тільки допомогли знайти сліди самого першого варіанту, але і підтвердити, що вона кілька раз оновлювалася і перебудовувалася в наступні століття, – повідомила керівник розкопок грецького Національного технологічного університету Афін Антонія Моропулу.

Згідно з легендами, гробниця Христа була виявлена на початку IV століття. Її знайшла мати імператора Костянтина – Олена. Пізніше навколо Гробу Господнього був побудований храмовий комплекс, який був зруйнований на початку XI століття. У середньовічних джерелах вказується, що це стало приводом для першого хрестового походу в 1095 році. Після цього хрестоносці відновили частину споруд і побудували Храм Воскресіння Христового. Відзначається, що приблизний рік створення плити труни - 345 рік нашої ери.

Проте вчені не вирішуються стовідсотково стверджувати, що там похований саме 33-річний єврей Ісус з Назарету. Цікаво також те, що гробниця була створена за часів імператора Костянтина, який, як відомо, був першим християнином на римському троні.

Як раніше повідомлялося, запорізькі вчені зробили дивне відкриття на основі знахідки мінералу.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся