ua en ru

Вчені створили з ДНК сонцезахисний крем

Вчені створили з ДНК сонцезахисний крем Фото: ДНК (pixabay.com/qimono)

Плівка ДНК буде використовуватися як сонцезахисний крем

Дослідники з Бінгемтонского університету США створили сонцезахисний крем із використанням штучно синтезованої ДНК. Про це повідомляє Eurek Alert!

"Ультрафіолетові промені можуть пошкодити ДНК людини, що дуже погано для шкіри. Ми подумали, що можемо змінити цю ситуацію на свою користь - використати штучну ДНК в якості "жертовного" шару. В результаті ультрафіолет замість пошкодження підшкірної ДНК, ушкоджував її в поверхневому шарі шкіри", - розповів доцент кафедри біомедичних технологій Гай Герман.

Команда дослідників синтезувала тонкі оптично прозорі кристалічні плівки ДНК і опромінили їх ультрафіолетом. Вчені виявили, що чим більше вони впливають ультрафіолетом на плівку, тим краще плівка поглинає його.

"Іншими словами, якщо ви використовуєте плівку ДНК як сонцезахисний крем, то чим довше ви перебуваєте на пляжі, тим більший захист він вам забезпечує", - сказав Герман.

Як додатковий бонус, крем із ДНК гігроскопічний - покрита такою плівкою шкіра зберігає та утримує вологу набагато краще, ніж незахищена шкіра. При нанесенні на шкіру людини крем здатний сповільнювати випаровування води та утримувати її в тканинах. Учені також хочуть перевірити, наскільки добре цей засіб захищатиме рани від впливу зовнішнього середовища.

Нагадаємо, що шахраї пропонують допомогу у продажі нирки і виманюють гроші за свої послуги.