ua en ru

Вчені створили інноваційні сонячні батареї

Вчені створили інноваційні сонячні батареї Фото: Сонячні батареї

Сонячні панелі генерують електрику в будь-який час доби та за будь-якої погоди

Група учених з Китайського університету океанології і Юньнаньського педагогічного університету розробили інноваційні сонячні батареї, які можуть генерувати електрику навіть вночі і при поганій погоді. Про це повідомляє агентство "Сіньхуа".

Наголошується, що для того, щоб сонячні панелі могли виробляти енергію навіть вночі, фахівці додали до їх складу спеціальний люмінофор з тривалим післясвітінням. Вдень, коли світить сонце, коефіцієнт корисної дії таких панелей підвищується незначно, зате енергія непоглощенного фотоелементами сонячного світла зберігається всередині люмінофора і переробляється вночі.

"Вночі збережена енергія виділяється одноколірним видимим випромінюванням, яке поглинає абсорбент і передає у вигляді електрики. Таким чином, інноваційні сонячні батареї можуть працювати не тільки вдень, але і вночі", - сказав один з головних конструкторів інноваційних сонячних батарей професор Тан Цюньвэй.

"В темний час доби ефективність перетворення сонячної енергії в електрику на нових сонячних панелях становить 25% і більше, і в такому режимі батареї можуть працювати кілька годин", - додав Цюньвэй.

Раніше британець створив літаючий реактивний костюм Залізної людини.