Вчені вперше зафіксували роботу людського мозку після смерті

Вчені вперше зафіксували роботу людського мозку після смерті
Фото: Мозок людини

Фахівці з'ясували, що процес вмирання може бути унікальним для кожної людини

Медики з Канади розповіли про рідкісний випадок мозкової активності у померлої людини. З моменту зупинки серця лікарі реєстрували тривалі дельта-хвилі, які зазвичай виникають при глибокому сні. Про це повідомляє Science Alert.

Дослідники стежили за функціонуванням мозку та інших органів у чотирьох осіб в термінальному стані, коли відбувається згасання активності центральної нервової системи. Після того, як в одного з пацієнтів була констатована клінічна смерть (оборотний етап біологічної смерті), для якої характерна відсутність пульсу і реакції зіниць на його електроенцефалограмі (ЕЕГ) протягом десяти хвилин спостерігалися дельта-хвилі.

Крім цього, фахівці звернули увагу на значну різницю в ЕЕГ у пацієнтів за 30 хвилин до різкого падіння артеріального тиску (одна з ознак клінічної смерті) і протягом п'яти хвилин після. Це вказує на те, що процес вмирання може бути унікальним для кожної людини.

Медики вважають, що поки ще рано говорити про зв'язки цих відмінностей з близькосмертними переживаннями, при яких людина може бачити галюцинації і відчувати такі відчуття, як вихід з тіла.

До речі, у NASA показали, як можуть виглядати інопланетяни.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся