Вчені з'ясували, чому перед смертю "все життя пролітає перед очима"
Фахівці з'ясували, що багато людей в тій чи іншій формі стикалися з подібним феноменом
Життя, яке "пролітає перед очима" в моменти небезпеки чи під час клінічної смерті, не галюцинації, а варіація повсякденних відбуваються в мозку процесів. До такого висновку прийшли фахівці з клініки "Хадасса" в Єрусалимі.
Так, команда дослідників проаналізувала сім випадків навколосмертні переживання, що включали феномен "життя, що пролітає перед оччима".
У історій були загальні риси: наприклад, події рідко йшли в хронологічному порядку, а самі люди могли проникати в свідомість учасників подій і переживати їх емоції. Як припустили дослідники, подібні бачення можуть бути пов'язані з гіпоксією і найслабшим кровопостачанням зон мозку, що відповідають за автобіографічні спогади.
Онлайн-опитування, проведене серед людей, які не мали подібного досвіду, показав, що багато з них стикалися з аналогічними відчуттями в інших ситуаціях - наприклад, під час дежавю або переживань про які-небудь події з власного життя.
Дослідники резюмували, що феномен "пролітаючою перед очима життя" - це дещо змінений нейрокогнитивный механізм, в цілому властиве здоровим людям.
Раніше стали відомі ознаки, через які потрібно звільнятися з роботи.