ua en ru

Українка створила унікальний пристрій, який "допомагає почути глухонімих"

Українка створила унікальний пристрій, який "допомагає почути глухонімих" Фото: Українка створила унікальний пристрій (facebook.com/taltek.info)

Винахід складається з датчиків, які зчитують інформацію з кожного руху пальця

Студентка технічного коледжу імені Івана Пулюя Тамара Вощило з Тернополя створила макет руки, яка озвучує мову жестів через смартфон. Про це пише Gazeta.ua.

За словами 19-річної студентки, вона давно хотіла розробити щось, що "дійсно полегшить життя людям".

"Почала працювати над проектом в 2015 році. Перша модель була по лікоть, громіздка і важка. Потім удосконалила її. Рукавиця стала менше, легше, з якісною системою. На це пішло трохи більше місяця", - розповіла Тамара.

Електронна рукавиця, яка озвучує мову жестів, може запам'ятати дев'ять жестів. Їх можна перезаписувати безліч разів. Працює від смартфона або від переносної зарядки. Винахід складається з датчиків, які зчитують інформацію з кожного руху пальця, і мікропроцесорного блоку на тильній стороні рукавички. Інформація щодо рукавиці через Bluetooth надходить на смартфон.

Українка створила унікальний пристрій, який "допомагає почути глухонімих"

Фото: Українка створила унікальний пристрій (facebook.com/taltek.info)

"Спеціальний мобільний додаток обробляє дані і миттєво озвучує фразу, яку тільки що показали "на пальцях". Для програми кожен жест - набір кодів. Кожна фраза має порядковий номер. Одягаєш рукавицю, жестикулює - і твій смартфон миттєво переводить кожен рух в слова", - зазначила юна винахідниця.

При цьому, за словами дівчини, кожен власник зможе вибрати індивідуальний набір жестів і фраз, якими вони будуть відповідати.

"Ми орієнтуємося на людей, які тимчасово втратили можливість говорити. Вони не знають мови жестів, а висловлювати свої бажання і думки їм якось треба. Така людина сама програмує зручний для неї жест, слово або цілу фразу. Також цей винахід стане в нагоді тим, хто їде за кордон, а не знає мови", - додала Тамара.

Унікальну смарт-рукавичку, яка може розмовляти замість людини, протестували нечуючі. Свій винахід тернопільська студентка Тамара Вощило показала представникам «Українського товариства глухих». Ерік Скринник народився у сім'ї нечуючих, у нього теж знижень слух, нині він першим випробовує примірник на практиці. Хлопець каже: така "пристосуватися" дасть можливість нечуючим ліпше пояснити свої потреби і вражений тім наскільки диво-винахід простий у користуванні. Тім годиною Тамара Вощило розповіла, що планує запатентувати рукавичку і вже є команда однодумців, які допоможуть виготовити першу партію цих соціальних виробів. А ще обіцяє удосконалювати розробка аби вона могла стати у пригоді і тім, хто не знає мови жестів і тимчасово не може розмовляти.

Опубліковано МедіаТОР 27 липня 2017 р.

Відео: Українка створила унікальний пристрій, який "допомагає почути глухонімих" (facebook.com/mediator.te.ua)

До речі, на створення винаходу студентка витратила всього 200 грн.

"Зараз ми активно займаємося вдосконаленням розробки. Створили сайт, щоб популяризувати її в міжнародному співтоваристві", - сказала студентка.

Раніше українець тріумфував на міжнародній конференції розробників ігор в США.