ua en ru

Український "енергозберігаючий" стартап виграв конкурс в ОАЕ

Український "енергозберігаючий" стартап виграв конкурс в ОАЕ Фото: Ecoisme займеться енергоефективністю Дубая (ain.ua)

Українцям належить вирішити проблему енергоефективності в Дубаї за замовленням уряду

Український стартап Ecoisme буде впроваджувати інновації в Дубаї в рамках урядової пілотної програми. Зокрема, українці створять для столиці ОАЕ систему відстеження енергоефективності. Про це повідомляє онлайн-журнал AIN.UA.

Стартапи з усього світу працювали з сімома дубайсmкими відомствами на чолі з шейхом Дубая Мохаммедом ібн Рашид Аль Мактумом в семи напрямках: освіта, медицина, поліція, муніципалітети, бізнес, інфраструктура та енергетика. Ecoisme одним з перших підписав угоду про пілотний проект з представником останнього напряму - Департаментом элеткроэнергии і води (DEWA).

"DEWA поставив перед нами завдання: скоротити витрати електроенергії мешканцями, при цьому зберігши дохід провайдера. Ecoisme тут підходить ідеально. Ми пропонуємо споживачам самим вирішувати скільки вони хочуть витрачати електроенергії і платити за неї", - розповів співзасновник стартапу Олександр Дятлов.

Проблема енергоефективності в Дубаї стоїть досить гостро. Електрика не субсидується - жителі платять за електрику за реальними ринковими цінами. А коштує енергія дорого. При цьому в умовах субтропічного клімату кондиціонери в квартирах і будинках працюють цілий рік і на них припадає майже весь рахунок. Зараз жителі не бачать всіх деталей і куди зникають всі кошти - цю проблему треба вирішити українцям.

"Ecoisme увіллється у вже існую структуру: смарт метр + додаток буде детальніше розповідати на що житель витрачає гроші, у скільки саме йому обходиться кондиціонер. З допомогою Ecoisme DEWA зможе більш таргетовано повідомляти своїх жителів про переплату та енергоефективність", - зазначив Дятлов.

За словами українця, Dubai Future Accelerator не схожий на традиційні акселерационні програми, які, як правило, є комерційними ініціативами.

"По суті це хаб для переговорів - багато часу приділяється на зустрічі. Організатори сприяють розвитку бізнесу, при цьому покривають стартапам всі витрати. Освітня частина відсутня взагалі. Триває програма три місяці, можлива ротація колег, що ми і робили в Ecoisme, щоб якомога більше уваги приділяти саме розробці", - розповів Олександр.

Нагадаємо, влітку Ecoisme переміг у конкурсі найбільшого виробника енергії у світі та отримав 100 тис. євро.