ru ua

"Укрзалізниця" анонсувала вагони майбутнього - з Wi-Fi і чистими туалетами

"Укрзалізниця" анонсувала вагони майбутнього - з Wi-Fi і чистими туалетами Фото: Вагон УЗ - колаж (trainfanat.livejournal.com)

За рік хочуть відремонтувати сто вагонів, а зимові маршрути винести на обговорення громадськості

На українській залізниці настають кардинальні зміни: вагони обладнають вакуумними туалетами, а пасажирам запропонують Wi-Fi і нову постіль. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

"Будуть внесені зміни до стандартів, відмовимося від подушок "на пір'ї" і ковдр у пилюці. Буде введено європейський сервіс, який повністю відповідатиме гігієні та зручності. Цікава особливість, як тільки відмовилися від корупційних схем при закупці миючих розчинів - одразу стало можливим відмити вагони від багаторічного бруду. І, так, знімемо фіранки чи, як дехто їх називає, "занавєски". Виключно ролети на вікнах", - говорить міністр.

У цьому році капітально відремонтують до 100 пасажирських вагонів, на наступний – 200.

"Наступного тижня відбудеться зустріч з громадськими активістами, під час якої розглянуть нові маршрути на зимовий сезон, і роботу з громадськістю буде формалізовано. А це означає, що УЗ нарешті матиме дієвий механізм зворотнього зв'язку щодо зручності графіків, комфортності поїздів, а платники податків і пасажири УЗ матимуть можливість впливати на це", - зазначив глава Мініфраструктури.

До речі, в Україні пустять ще один двоповерховий потяг Škoda.