Твердження, що Плутон не є планетою, виявилося помилковим
Плутону планують повернути звання планети
Ще в 2006 році в Сонячній системі налічувалося дев'ять планет. Після чого Міжнародний астрономічний союз позбавив Плутон статусу планети. На думку вчених, це було невірним твердженням. Однак планетолог Філіп Метцгер зруйнував міф і довів протилежне. Про це повідомляє видання Icarus.
24 серпня 2006 року Міжнародний астрономічний союз (МАС) запропонував визначати планети по трьом основним критеріям: обертання навколо Сонця, куляста форма і здатність очищати гравітацією околицю своєї орбіти від інших небесних тіл. Плутон не відповідає третьому критерію, оскільки у відносній близькості від нього знаходиться безліч інших об'єктів поясу Койпера.
Проте, вивчивши всі наукові роботи за останні 200 років, планетолог Філіп Метцгер показав, що третій критерій ніколи не використовується в астрономічних дослідженнях. Навпаки, багато вчених в своїх роботах називають планетами об'єкти, які не відповідають визначенню МАС, в тому числі великі супутники Сатурна (Титан) і Юпітера (Європа). Крім того, сама умова «чистої» орбіти є спірною, оскільки поряд з будь-якою планетою, навіть газовими гігантами, проходять орбіти комет і астероїдів.
"У нас є список із сотні недавніх прикладів, коли планетологи використовували слово "планета" не за призначенням, а тільки тому, що це було функціонально корисно. Дефініція МАС недбала. Вона не пояснює, в подробицях, що означає розчищати свою орбіту. Якщо прийняти буквально, не існує планет, тому що жодна планета не розчищають свою орбіту", - пояснює Філіп Метцгер.
Таким чином, астрономи наполягають, щоб Плутон знову віднесли до планет, а ключовим критерієм залишити кулясту форму. За словами вчених, сила гравітації, достатня для того, щоб зробити об'єкт круглим, на якомусь етапі еволюції тіло ініціює геологічні процеси. Колишня «дев'ята» планета володіє підземним океаном і багатошаровою атмосферою, що робить її майже такою ж складною в геологічному плані, як і Земля.
Нагадаємо, що NASA запустило зонд для вивчення Сонця.
Раніше повідомлялося, що вчені показали знімок унікальною карликової галактики.
Ми писали, що NASA планує відправити міні-вертоліт на Марс.
Рекомендуємо до перегляду:
Відео: Ляпи українських політиків