ua en ru

"Війна розвідок": як захистити конфіденційну інформацію

"Війна розвідок": як захистити конфіденційну інформацію Фото: Способи захисту інформації (прес-служба)

За допомогою сучасних мініатюрних пристроїв стеження можуть прослуховуватися секретні ділові переговори, важливе нарада з працівниками, пікантний приватний розмову

Ви замислювалися коли-небудь, чому ми так мало знаємо про особисте життя перших осіб країни або що таке "війна розвідок"? Та й навіщо, врешті-решт, Вам це знати? Але насправді в сучасному світі захист інформації (будемо говорити про конфіденційних даних) стає мало не наріжним каменем особистого успіху будь-якого поважаючого себе бізнесмена, політика, держслужбовця, вченого-винахідника або звичайного громадянина. І ось саме для таких високих персон як глави держав та з метою здобути перемогу в тих самих "війнах" і були розроблені всілякі засоби контршпигунства. Що ж, мабуть, є реальна загроза. Адже якби не вона, то і не було б підстав для стрімкого розвитку технологій захисту інформації.

Звідки ж походить ця загроза? Які Ваші інтереси ставляться під удар? І чи існує надійне і (хотілося б) просте рішення? Та перш ніж відповісти на ці питання, для тих, хто цікавиться технічною стороною обговорюваної проблеми, пропонуємо ближче вивчити види обладнання для захисту інформації на сайті спеціалізованого інтернет-магазину "Фортер". Все, що необхідно для захисту особистого життя чи бізнесу, Ви знайдете у відповідному розділі магазину.

Чим загрожує витік конфіденційних даних?

Не треба далеко ходити. Досить згадати гучну історію з викриттями спецагента Сноудена, який продемонстрував всьому світу вразливість і доступність особистого листування в мережі Інтернет, а також телефонних переговорів. Загалом, те, про що давно здогадувалися, отримало залізобетонне підтвердження.

Але не тільки "глобальна павутина" затягує нас у свої мережі, де очікують потенційні шпигуни ("хакери"). Адже за допомогою сучасних мініатюрних пристроїв стеження можуть прослуховуватися секретні ділові переговори, важливе нарада з працівниками, пікантний приватний розмову. І тоді приходять неждані "викид" на ринок аналогічного з Вашим обладнання за більш низькими цінами. Виявляється, що винайдений Вами "ноу-хау" хвилину тому запатентували конкуренти. А нерідко володіння особливо цінними даними розв'язує руки звичайним шантажистам.

Що пропонує сучасний світ для боротьби з інформаційними злодіями?

Серед головних способів захисту конфіденційних даних на сьогоднішній день можна виділити наступні.

Перешкоду. Це фізичний захист, яка передбачає встановлення надійних високопрофесійних систем контролю та управління доступом з використанням новітніх камер стеження, біометричних замків і т. п.

Борьба с информационными ворами

Фото: Боротьба з інформаційними злодіями (прес-служба)

Маскування. Мова йде про надання інформації такого "виду", при якому її сприйняття стане неможливим. Це досягається за рахунок застосування сучасних генераторів шумів, скремблеров і криптографів.

А у випадку з користуванням мобільним телефоном, планшетом або смартфоном, підключеним до Інтернету, зараз все частіше застосовується послуга захищеного мессендежера. Користувач передає дані по спеціальному каналу, де відразу ж виробляється її багаторівнева шифрування. Інформація навіть не зберігається на сервері. А значить, ніхто не зможе її вкрасти.

Управління і примус у тісному зв'язку з регламентацією. Тут застосовуються спеціальні системи безпеки, які дозволяють зберігати контроль над рухом даних. Системи нового покоління надають рольової доступ певним групам користувачів (HR-служби, відділи маркетингу), будь то невелика фірма або велике підприємство.

Ці методи знаходяться в арсеналі все тих же систем програмного рівня. Так, власник бізнесу або керівник підрозділу, що володіє відповідним правом самостійно визначати для своїх співробітників правила та обмеження в роботі з конфіденційною інформацією.

Как защитить конфиденциальную информацию

Фото: Як захистити конфіденційну інформацію (прес-служба)

Таким чином, традиційні DLP-системи з певними ризиками інформаційних витоків поступаються місцем більш прогресивним системам, що працюють на новітніх інформаційних платформах. В результаті – постійна безперервна захист інформації.

На цьому ставити крапку рано, адже світ розвивається настільки стрімко, що кожен новий день приносить нам несподівані наукові рішення. Але на головне питання нашої статті, сподіваємося, Ви отримали відповідь. Так, конфіденційну інформацію можна і потрібно захищати!