Навколо Землі формується "сміттєве" кільце

Навколо Землі формується "сміттєве" кільце
Фото: pixabay.com/PIRO4D

Воно нагадує кільця Сатурна

Навколо Землі з'являється кільце зі сміття. Про це повідомляє Etcetera.

За словами вчених, кількість навколоземного сміття перевищила 8 тис. Тонн, з яких приблизно 20 тис. великих уламків і як мінімум 750 тис. дрібних - це частини супутників і ракет.

Велика кількість наддрібних фрагментів - це залишки роботи ракетних двигунів і отшелушеннимі фарба з бортів. Все це завдає реальної шкоди, залишаючи діри в корпусах і сонячних батареях.

Фахівці побоюються, що навколо Землі розвинеться синдром Кесслера - неконтрольована ланцюгова реакція руйнування космічних апаратів на орбіті. В такому випадку навколоземний простір перетвориться в заборонену зону. А це означає, що доступ в космос для людства буде закритий. Навколо самої Землі почне формуватися кільце зі сміття по типу Сатурна.

Відео: Навколо Землі фомирующейся кільце зі сміття (youtube.com/UOSTV)

До речі, компанія SpaceX під керуванням Ілона Маска відправила на МКС супутник для полювання за космічним сміттям. Експериментальний космічний сміттяр RemoveDebris за допомогою гарпуна і мережі буде збирати космічні апарати, які відслужили своє, і х фрагменти.

Зібране сміття доставлятимуть на Землю для переробки.

Раніше в мережі показали відео дивних нічних спалахів на Землі.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся