ua en ru

Продали за дев'ять мільйонів: з торгів пішов паспорт Віктора Цоя, знайдений за холодильником

Продали за дев'ять мільйонів: з торгів пішов паспорт Віктора Цоя, знайдений за холодильником Колаж РБК-Україна

На аукціон виставили ще кілька лотів з особистих речей рок-музиканта

Паспорт легендарного рок-співака, лідера гурту "Кіно" Віктора Цоя продали на аукціоні за 9 мільйонів рублів. Про це повідомляє російське видання "Комерсант".

Відомо, що документ рок-музиканта знайшли випадково через кілька років після трагічної загибелі Цоя в будинку у друзів на вулиці Рубінштейна.

Власник лота розповів, що він був знайомий в юності з Віктором Цоєм і вони разом виступали в рок-клубі по вулиці Рубінштейна. А після виступу відправлялися в сусідній будинок до друзів у гості.

Також повідомляється, що цей паспорт Віктор Цой отримав із запізненням, через 8 місяців після того, як йому виповнилося 16 років. В ньому стоїть штамп про шлюб з Маріанною Родованскою, яка народила музиканту єдиного сина – Олександра. З Маріанною Віктор Цой розійшовся в 1987 році, але офіційно розлучення оформлене не було. Син Віктора Цоя пішов по стопах батька і пов'язав своє життя з рок-музикою. Зараз Олександру 33 роки.

Паспорт музиканта був проданий на аукціоні "Літфонду" за 9 мільйонів рублів, що становить близько 3,86 мільйона гривень. В аукціонному домі повідомили, що стартова ціна документа була 2,5 мільйона. Покупець вирішив залишитися анонімним.

Продали за дев'ять мільйонів: з торгів пішов паспорт Віктора Цоя, знайдений за холодильником

Фото: Олександр Дем'янчук/ТАСС

Крім того, на аукціоні було виставлено ще кілька лотів. Це рукопис пісень "Хочу перемен!" і "Любовь – это не шутка". Перша була продана за 3,6 мільйона рублів, а друга – за 550 тисяч рублів. Записну книгу Віктора Цоя придбали за 3 мільйони рублів.

"Хочу перемен!" – це остання пісня, яку легендарний рок-музикант виконав на концерті в Лужниках 24 червня 1990 року. Через півтора місяці Віктор Цой загинув в автокатастрофі.

Продали за дев'ять мільйонів: з торгів пішов паспорт Віктора Цоя, знайдений за холодильником

Фото: Чорновий варіант пісні "Хочу перемен!" (litfund.ru)

Один із засновників групи "Кіно" Олексій Рибін назвав продаж особистих речей Віктора Цоя аморальним вчинком. Він вважає, що паспорт, рукописи і записна книга повинні були бути передані родичам.

"Це абсолютно аморальний вчинок, відсутність уявлення про порядність і у того, хто продавав, і у тих, хто купив документ, записну книжку й рукопис. Єдине, що можна було зробити з цим паспортом, - передати родині", - сказав Рибін.

До речі, на аукціоні продали один з перших комп'ютерів Apple, який особисто зібрав Стів Возняк.

А також ми повідомляли про те, що у мережі незадоволені новим логотипом "Укрзалізниці".

Відео: РБК-Україна