Українці відповіли на "відсторонення" Супрун: почалися акції на її підтримку
Багато політиків та громадських діячів шоковані судовим рішенням
Політики, громадські діячі та прості українці жваво відреагували на резонансне судове рішення щодо в.о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун. Згідно з рішенням окружного адмінсуду Києва їй заборонили виконувати свої обов'язки на цій посаді - буквально "вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра". У вівторок, 5 лютого, відповідні документи опублікував лідер Радикальної партії Олег Ляшко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
Сам позов був поданий нардепом з цієї ж політсили Ігорем Мосійчуком.
Фото: facebook.com/O.Liashko
"Адмінсуд за нашим позовом заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ. Життя та здоров'я українців - найвища цінність. За це і боремося!", - прокоментував рішення Феміди Ляшко.
Скрін: facebook.com/O.Liashko
Сам же позивач в мережі написав в тому ж дусі: "Боротьба за життя і здоров'я українців триває!"
Скрін: facebook.com/igor.mosijcuk
Голова громадської організації "Центр протидії корупції", член Громадської ради при Антикорупційному бюро України Віталій Шабунін звернув увагу на те, що раніше цей же адмінсуд прийняв резонансне рішення про повернення на посаду глави Державної фіскальної служби Романа Насірова.
"До слова, рішення прийняв той же суддя Каракашьян, який вирішив, що відома політична реклама Луценка є соціальною, і він же визнав незаконним призначення Ситника", - йдеться в публікації на сторінці в Facebook.
Скрін: facebook.com/vitaliy.shabunin
Він також зазначив, що з великою імовірністю цей же реформований суд 15 лютого взагалі зніме Супрун з посади.
Громадський і політичний діяч, нардеп VIII скликання Андрій Левус анонсував початок акції на підтримку Супрун.
"Не дамо фармамафії, популістам і реваншистам знищити медреформу! Деталі акції тут, приєднуйтесь", - закликав він у своєму Facebook.
Скрін с Facebook-сторінки Андрія Левуса
Скрин: facebook.com
Нардеп Єгор Соболєв назвав постанову адмінсуду Києва про заборону керувати Міністерством охорони здоров'я Уляні Супрун "атакою з боку корумпованого керівництва держави".
"Вони повністю контролюють цей суд. І прибрати чужими руками одну з небагатьох чиновників, яка втілює антикорупційну реформу - це так зручно. Зараз вам будуть розповідати, що вони ні до чого, що рішення суду треба виконувати, і інші виправдання тактики "друзям - все, ворогам - закон", - написав він.
Скрін: facebook.com/IegorSoboliev
Також депутат зізнався, що зі свого боку, перебуваючи в опозиції, він підтримував "і буду підтримувати міністра, яка втілює принцип "гроші ходять за пацієнтом" і виконує прийнятий нами закон про закупівлі ліків через міжнародні організації. Тобто без українських посередників. За що її і почали жерти ще два роки тому".
Відомий інвестиційний банкір Сергій Фурса також розкритикував дане рішення щодо Супрун. Зокрема, він написав у мережі, що "суд заборонив боротися з корупцією".
"І заборонив здоровий глузд, адже вустами Уляни постійно йдуть спроби прищепити країні саме здоровий глузд і наблизити країну до цивілізації", - обурюється Фурса.
Скрін: facebook.com/sergey.fursa
Зазначимо, що в МОЗ заявили, що дізналися про відсторонення Супрун зі ЗМІ. В даний час її команда консультується з юристами.
Скрін: facebook.com/ProsudInfo
Раніше ми писали про те, що президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман заявив, що президент Петро Порошенко прийняв рішення відправити в.о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун у відставку, і кадрове рішення нібито погоджено з главою Кабміну Володимиром Гройсманом.
Нагадаємо, що на початку січня Супрун повідомила, що її викликають до суду за заявами нардепа від "Батьківщини" Сергія Власенка та Рахункової палати. Вона отримала 5 повісток в Печерський суд на 3 січня 2019 року на розгляд справ про адмінправопорушення.
Як повідомлялося раніше, в листопаді комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я направив проект постанови про звільнення Супрун спікеру Андрію Парубію.
Сама ж Супрун розцінювала такі випади на свою адресу як "характерну відповідь старої системи, яка найбільше прагне зберегти статус-кво".