Атракціон українського сервісу: що потрібно знати про новий VIP-вагон від "Укрзалізниці", перш ніж на ньому прокататися

Фото: У новому люкс-вагоні розташовано 6 двомісних купе (Віталій Носач, РБК-Україна)
Фото: У новому люкс-вагоні розташовано 6 двомісних купе (Віталій Носач, РБК-Україна)

Команда Styler особисто протестувала новий "Люкс підвищеного комфорту" від "Укрзалізниці". Купівля квитків нагадала виснажливу гру в квача. Сама ж поїздка приємно порадувала

Інформація про запуск нового пасажирського вагона "Укрзалізниці" класу "Люкс підвищеного комфорту" з'явилася ще в жовтні. Тоді депутат Фастівської міськради Валерій Довгопол без зайвої скромності повідомив, що люкс-вагон – це "справжній готель на колесах преміум класу".

Фотографії та більш ніж привабливий опис новеньких купе для VIP – бальзам на душу змучених задушливим плацкартом українців. Адже комфорт, хоча б у вигляді працюючого кондиціонера, - межа мрій більшої частини клієнтів "Укрзалізниці". А новий люкс-вагон підкуповує не тільки індивідуальним регулятором обігріву, але і персональним санвузлом в кожному купе!

Новина "розгулялася по мережі", потрапивши навіть у ТВ. Однак не обійшлося без обурень. Майбутніх клієнтів бентежить вартість нової послуги, інтер'єр в стилі "невбиваний совок". Та й сама абревіатура VIP вганяє в тугу. Виходить, що стати "важливою персоною" в очах "Укразалізниці", заслужити комфорт і сервіс може тільки той, хто купить квиток мінімум за 700 грн? Іншим комфорт не належить?

Styler вирішив у всьому розібратися самостійно, особисто протестувавши всі блага VIP-вагону. Як виявилося, навіть "дуже важливим персонам" не обійтися без зіткнення зі всіма принадами українського "сєрвіса". Через терни до зірок, як казали великі.

Новий VIP-вагон "Укрзалізниці": вартість квитків

Вартість квитків на новий люкс-вагон від УкрзалізниціФото: За VIP-квиток довелося поборотися (РБК-Україна)

Поки що VIP-вагон №8 існує в єдиному екземплярі. Знаходиться він на балансі регіонального філіалу "Південно-Західна залізниця". Курсує в складі нічного швидкісного поїзда 081 Київ-Ужгород.

У вагоні розташовано шість двомісних купе.

Спочатку заявлена вартість квитка для однієї людини – 700 грн. За підсумком маємо квиток в одну сторону від 720 до 870 грн із "важливої персони". Причина такої різниці не зрозуміла. Відомо тільки, що поїздка у 8-му вагоні з Києва в Ужгород обійдеться дешевше, ніж з Ужгорода до столиці.

Купуючи квитки за напрямком Київ-Ужгород в листопаді, необхідно орієнтуватися на парні датиФото: Купуючи квитки за напрямком Київ-Ужгород в листопаді, необхідно орієнтуватися на парні дати

Купуючи квитки у напрямку Ужгород-Київ в листопаді, необхідно орієнтуватися на непарні датиФото: Купуючи квитки у напрямку Ужгород-Київ в листопаді, необхідно орієнтуватися на непарні дати

У мережі з'явилася інформація, що вартість квитка становить в середньому 1600 грн. Пасажири обурилися.

Однак тут слід внести ясність. Справа в тому, що купити один квиток на поїздку в новому люкс-вагоні не можна. Навіть якщо вам потрібно одне місце, доведеться викуповувати повністю все двомісне купе і їхати в гордій самоті. В такому випадку, вам необхідно розщедритися за двох – в середньому 1600-1700 грн.

Загалом, викликана на початку радість, мовляв, вартість між СВ- (600-670 грн за місце) і люкс-вагоном особливо не відрізняється, розвіялася. Все ж за персональний душ і інші "ніштяки" доведеться доплатити.

"Бери, не пожалкуєш" або гра в доганялки від "Укрзалізниці"

Новий VIP-вагон від УкрзалізниціФото: Загальний вид на одне з купе в новенькому люкс-вагоні. За дверима ліворуч ховається санвузол (Віталій Носач, РБК-Україна)

Нестабільна ціна квитків – ще не найгірше. Купівля квитка в VIP-купе – ось це справжній "квест на мільйон".

Плутанина підстерігає клієнта "Укрзалізниці" ще на етапі уточнюючого дзвінка в довідкову службу. Дзвонили кілька разів. Дівчата на іншому кінці дроту запевнили, мовляв, все вірно: VIP-вагон під №8 курсує з Києва в Ужгород у складі 081 поїзда. Квиток потрібен був на 3 листопада. Тут нас також заспокоїли: на 03.11 VIP-квитки є – "беріть, не пошкодуєте".

Взяли і пошкодували.

Перед самим стартом поїздки з'ясувалося, що нам ввічливо порекомендували квитки у СВ-вагон.

Дзвінок в довідкову проблему не вирішив. Дівчина вибачилася за своїх колег і пояснила ситуацію. Як виявилося, по своїй базі працівники довідкової служби "Укрзалізниці" не можуть точно сказати, берете ви СВ або новенький VIP. В їх базі дві послуги відзначені як "люкс".

Ситуація безглузда і безпорадна. Так як же бути людині, якій принципово потрібен "розпіарений" VIP-вагон? За яким паролями і явками його вирахувати, якщо навіть довідкова не в силах допомогти "важливій персоні"?

Шафа в новому люкс-купе від УкрзалізниціФото: У люкс-купе є досить містка шафа для верхнього одягу, взуття чи багажу. Тут також розміщений міні-сейф (Віталій Носач, РБК-Україна)

Від безвиходді довелося звернутися в прес-службу "Укрзалізниці". Все ж вони повинні контролювати, яка інформація про їх компанії з'являється в ЗМІ.

На жаль, дзвінок у прес-службу ще більше заплутав. Спочатку нам сказали, що про новий люкс-вагон нічого не чули, потім взагалі повідомили, що з технічних причин він не курсує і коли він знову стане на колію не відомо. З часом все ж з'ясувалося, що VIP-вагон курсує, а при купівлі квитка потрібно орієнтуватися на ціну і дату: в одну сторону цей вагон їздить по непарних датах, в іншу – по парних. При цьому співробітники прес-служби чомусь наполягали, що вартість квитка дорівнює чітко 700 грн.

Крім того, нас у черговий раз ввели в оману, повідомивши, що 3 листопада в дорогу вирушає не СВ, а бажаний вагон-люкс, він же VIP-вагон. Сходилося все: вагон №8, поїзд 081, напрямок – Київ-Ужгород, нічний. Тільки от загальна вартість не 1400, а 1340 грн.

Загальний вигляд нового люкс-купе УкрзалізниціФото: В розкладеному вигляді ліжка в новому люкс-купе радують шириною (Віталій Носач, РБК-Україна)

Остаточно розчарувавшись у сервісі "Укрзалізниці", було вирішено піти на принцип і таки дізнатися, як же можна покататися у нещасливому VIP-купе.

Зв'язавшись з ким тільки можна, вже ввечері ситуація прояснилася. Правда, не в нашу користь.

Отже, що потрібно знати при купівлі квитка у VIP-купе:

  • Забронювати онлайн такий квиток не можна! Можна побачити тільки ВІЛЬНІ місця. Але! Під час спроби замовити квиток в онлайн-режимі, ви побачите повідомлення "Вибрані місця у вагоні 8 ВЖЕ ЗАЙНЯТІ. Будь ласка, виберіть інші місця". Тут навіть дитині зрозуміло, що нічого не зрозуміло. Вам повідомляють "зайнято", але читайте як "вільно".

Укрзалізниця запустила новий люкс-вагон

  • Купити квиток можна тільки через касу. При цьому потрібно чітко і ясно пояснити, що вам потрібен не СВ, а люкс-вагон. Навіть краще зайвий раз пустити пил в очі і сказати, що хочете покататися у VIP-вагоні: "Ну, де персональний душ і біотуалет". Квитки можна замовити по телефону, заплативши за доставку 30 грн. Тут слід зазначити, що квитки привезли оперативно.
  • Розбираємося з датами. Як з'ясувалося, з Києва в Ужгород в листопаді VIP-вагон курсує по парних датах, назад з Ужгорода до Києва – по непарних. У жовтні ситуація була інша. Ось чому працівники довідкової та прес-служби самі заплуталися, що і як.
  • Зверніть увагу на вартість. Менше 718 грн з людини (1436 грн за все купе) квиток коштувати не може. Все, що нижче цієї суми, - СВ або звичайне купе.

Сервіс від УкрзалізниціФото: Розкладний диван перетворюється в двоспальне ліжко (Віталій Носач, РБК-Україна)

Чому ж відбулася така плутанина з замовленням VIP-квитків? Вся проблема в комунікації, вірніше - її відсутності.

Нову послугу запустили, на Facebook-сторінках хвалебні пости написали, преса інформацію підхопила. Здавалося б, все чудово. Залишається чекати клієнтів і отримувати приємні відгуки.

Але, на жаль, всередині самої структури "Укрзалізниці" інформація далі керівників департаментів не пішла. Прес-служба знає про запуск нового вагона якось вибірково. Більшість співробітників довідкової взагалі ні сном, ні духом не розуміють, що відбувається. Непорядок!

Новий VIP-вагон "Укрзалізниці": душ, телевізор, плеєр... Чай замовте окремо

altaltaltaltaltalt
 

Фото: Санвузол в новому люкс-вагоні - це однозначна перемога. Та й прийняти душ в поїзді - незвичайне і захоплююче заняття (Віталій Носач, РБК-Україна)

Ну і найцікавіше – що ж отримує почесний клієнт "Укрзалізниці", який віддав гроші за "Люкс підвищеного комфорту".

Список різних приємностей вражає. Особливо, якщо ви часто подорожуєте плацкартом.

Тут вам і індивідуальний санвузол (умивальник, біотуалет, душ, косметичний набір) у кожному двомісному купе, шафа для одягу і взуття з вмонтованим сейфом, широке двоспальне розкладне ліжко, яка трансформується в зручний диванчик, відкидна верхня полиця-ліжко, яка також вражає шириною, індивідуальний вимикач електричного підігріву в купе і регулятор яскравості світильників (є навіть режим нічного часу)

Столик-трансформер, драбина, по якій зручно підніматися на верхню полицю, різні вбудовані шафки для дрібниць, телевізор з DVD і USB-флеш плеєром, радіо, розетки. Шик і блиск!

А ось вільного Wi-Fi у вагоні немає. У мережі з'явилася інформація невірна.

Інтер'єр нового люкс-купе вагона і від УкрзалізниціФото: Оформлення купе і вагонів "Укрзалізниці" не з чим не порівняти (Віталій Носач, РБК-Україна)

Дивно, що при такому наборі "ніштяків" чай у вартість квитка не входить. Взагалі, до продажу чаю "Укрзалізниця" має якийсь особливий колоніальний трепет. Підтримати традицію можна за 6 грн за пакетик "Ліптона".

Внутрішнє оздоблення купе, так і всього поїзда, залишає багато місця для причіпок. Тут, звичайно, все залежить від смаків та особистих дизайнерських переваг. Люди старої закалки в зібраних у складочки фіранках, візерункових килимках на підлозі і не менш строкатих покривалах нічого особливого не помітять. Що тут скажеш? Неискоренимый "совєт-стайл" - такий талісман "Укрзалізниці", як і пакетований чай.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt
 

Фото: Почесних пасажирів чекає комфорт, затишок і чимало приємних сюрпризів (Віталій Носач, РБК-Україна)

У цілому, враження від поїздки в люкс-вагоні залишилося дуже навіть позитивне. Ліжка зручні і широкі, санвузол чистий і охайний, можна прийняти душ (є тепла вода). І якщо пари можуть обійтися СВ, то новий люкс-вагон напевно сподобається сім'ям з дітьми.

Тепер залишається чекати, коли ж почнуть випускати вагони не тільки з підвищеним комфортом, але і сервісом. Чого не вистачало в VIP-поїздки – так це уваги провідника хоча б у вигляді інструктажу.

altaltaltalt
 

Фото: А так виглядає купе-СВ, який також курсує з Києва в Ужгород у 8 вагоні і 081 поїзді. Місця в ньому навіть більше, однак ліжка вужчі (Віталій Носач, РБК-Україна)

У наворочених купе дійсно багато різних кнопочок, вмикачів/ вимикачів, роз'ємів та іншого. Без образ, але не всі пасажири сходу розберуться у всіх премудростях. Про що свідчать вже відпали кнопки, непрацюючі світлодіодні лампочки або, наприклад, подряпини на столі-трансформер, який без натискання спеціальної кнопочки з місця не зрушити.

Люкс-вагон від УкрзалізниціФото: Люкс, ВІП, СВ, плацкарт - вид з вікна всі отримують однаково прекрасний (Віталій Носач, РБК-Україна)

Якщо "Укрзалізниця" налаштована зберегти все це добро цілим і неушкодженим хоча б до наступного сезону, необхідно проводити короткий інструктаж. VIP-пасажирів напевно буде приємна додаткова турбота і увага.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся