ru ua

Канадець фотографує страшні голови, що стирчать із землі на полях Японії

Канадець фотографує страшні голови, що стирчать із землі на полях Японії Фото: Особливо моторошно ці опудала виглядають вночі, при світлі фар

Логіку японських фермерів не можуть зрозуміти ні іноземці, ні місцеві жителі

Подорожуючи по сільській місцевості в Японії пізнім літом, будьте готові до зустрічі з досить страшним видовищем - стирчать із землі тут і там головами манекенів. На щастя, це не частина якогось вуду-ритуалу, а просто дивна заміна пугалам для птахів, пише CNN.

Канадський фотограф Денніс Дюсе, який прожив в японському місті Кобе 26 років,вперше зіткнувся з цим явищем, коли намагався вистежити і сфотографувати чаплю.

За словами Денніса, ефект ці голови виробляють самий моторошний, особливо вночі, коли фари проїжджаючих машин "висмикують" їх з темряви.

"Раптово виникає щось, що нагадує відірвану від тіла голову зомбі, - це дійсно лякає", - пише Дюсе у своєму репортажі для CNN.

"Коли голови покриваються цвіллю і вигоряють на сонці, вони виглядають ще страшніше. Більшість японців, що не мають відношення до фермерства, згодні з тим, що людей такі опудала лякають сильніше, ніж птахів, яких покликані відганяти", - розповідає канадець.

Японські опудала, звані "какаси," займають особливе місце в сільськогосподарській історії країни і оточені безліччю легенд.

У сучасному втіленні вони все частіше являють собою голови манекенів, надіті на палиці і розставлені на полях, щоб відлякувати ворон. Іноді ці голови використовують для створення повноцінних опудал.

"Голови за розміром такі самі, як людські, і виглядають дуже реалістично", - пише Дюсе.

Фото: Голови-опудала, спіймані об'єктивом Денніса Дюсе

Місцеві вчені впевнені, що "головаті" опудала зовсім не ефективні в борстві з птахами, тим не менш, вони стали частиною традиції, від якої жоден здоровий глузд не змусить відмовитися.

До речі, нарешті американські топ-менеджери повернулися зі свого улюбленого фестивалю в пустелі Блек-Рок (штат Невада) і виклали в мережу картинки BurningMan-2015.